• $7,4527
  • €9,0067
  • 438.505
  • 1524.49
15 Temmuz 2020 Çarşamba 08:01 | Son Güncelleme:

acısı ciğerimde gururu kalbimde

acısı ciğerimde gururu kalbimde

Genelkurmay Başkanlığı'na yönelik saldırıda çıkan çatışmada şehit olan polis memuru Fırat Bulut'un annesi Rahime Bulut, “Bana ‘Anne belki şehit olurum' derdi. Hep şehit olmak isterdi' dedi.

Darbe girişiminin 4’üncü yılında çocukları şehit düşen ailelerin evlat hasreti sürüyor. Genelkurmay’a yönelik saldırıyı önlemek isterken yaklaşık 2,5 saat süren çatışmada 281 mermi kullanıp, şehit düşen, evli ve 1 çocuk babası Fırat Bulut’un Konya’nın Ereğli ilçesinde oturan ailesi de evlat özlemi çekiyor. Rahime Bulut, şehit annesi olarak gururla yaşadığını belirterek, “Acısı ciğerimizde, gururu yüreğimde, bir şehit anası olarak gururla yaşıyorum. Öyle bir acı ki tarifi olmaz. ‘4 yıldır nasıl geçti?’ derseniz; boğazımda bir düğüm, içimde bir sızı, yanımda bir eksiklik. Bizim yaşamımız, şehidimizle beraber mezara girdi. Gururu fazla ama mutlu olamıyoruz. ‘Şehit Fırat Bulut nasıl biriydi?’ derseniz; 15 Temmuz hain darbe gecesi 2,5 saat kahramanca çatışmış, 281 mermiyi o hainlere sıkmış, kahramanca o tanktan çıkan mermiyle şehit olmuş” dedi.

‘MESLEĞİNİN AŞIĞIYDI’

Oğlu Fırat Bulut’un mesleğine âşık olduğunu anlatan Rahime Bulut, ‘’Fırat Bulut, korkusuzdu. Allah’tan başka kimseden korkmazdı. Haklının yanında, haksızın karşısında dimdik ayaktaydı. Yalan söylemezdi, yalan söyleyeni de sevmezdi. Mangal gibi kor yürekliydi. Hiç bileğini bükemezlerdi. Tam bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti polisiydi. Mesleğinin aşağıydı. Önce Bursa Uludağ Üniversitesi’ni kazandı sonra burayı kazanınca kaydını buraya aldırdı. Sordum, ‘Oğlum neden kaydını buraya aldırdın?’ diye. ‘Anne belki şehit olurum, diye kaydımı aldırdım’ dedi. Hep şehit olmak isterdi. Şehit törenlerine giderdi. ‘Anne ben de şehit olmak istiyorum’ derdi. Van’a ek göreve gidiyordu. ‘Anne eğer şehit olursam sakın elini dizine vurma’ dedi. Ben de ‘Oğlum ben anayım’ dediğim zaman ‘Şehitlik mertebesini bilen ana, dayanır. Sen de dayanacaksın’ dedi” dedi.

‘VATAN ELDEN GİDİYOR, FIRAT GİTMİŞ ÇOK MU?’

Baba Şinasi Bulut ise oğlu ile o gün saat 23.00 sıralarında telefonda görüştüğünü belirterek, ‘‘Vatanı elden gidenin bayrağı olmaz. Bir Fırat gitmiş çok mu?’ dedi. Saat 01.30 sıralarında şehadet şerbetini içmiş. 8 tankın önünde hedef olmuş. Tek başına mücadele etmiş. 281 mermi kullanmış. O zaman bayrak aldık, çıktık sokağa. Şimdi o bayrağın ucuna namluyu bağlar çıkarım. Bu vatanı biz böldürmeyiz” dedi.

<p>Siyaset Bilimci-Sosyolog Doç. Dr. Oğuzhan Bilgin, Sosyal İşler'de Trump cephesinde yaşananları ve

'Küreselciler tarafından Trump'a karşı bir boğma hamlesi var'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Seyirciler gösterinin bir parçası sandı! Korkunç gerçek sonradan ortaya çıktı

Başkan Erdoğan, DEİK Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti