• $7,2994
  • €8,7866
  • 402.502
  • 1527.45
29 Ağustos 2012 Çarşamba 11:33 | Son Güncelleme:

Açılın yoldan otobüs geliyor

Açılın yoldan otobüs geliyor

İSTANBUL trafiğine yeni çözüm... 3 Eylül'de başlayacak pilot uygulamayla

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 'Toplu Taşıma Yolu' projesi benimsenirse yaygınlaştırılacak. Uygulama pilot bölge olarak belirlenen öncelikle Millet Caddesi- Topkapı-Aksaray ve Şirinevler-Mahmutbey yolunda başlayacak. Daha sonra güzergahlar; Topkapı-Aksaray - Taksim, Kızıltoprak- Bostancı-Tuzla, Beşiktaş - Maslak ve Yenikapı Başakşehir istikametine genişletilecek.

650 BİN LİTRELİK TASARRUF 
Uygulama trafiğin yoğun olduğu hafta içi sabah 07.00-10.00, akşam 16.00-20.00 saatleri arasında gerçekleşecek. 'Toplu Taşıma Yolu' 2 mm. yüksekliğinde kompenantlı boya ile veya gereken yerlerde hareketli fiziki engelle ayrıldı.
Toplu ulaşım araçları haricinde yola giren veya park eden araçlar, EDS kameraları ve Emniyet Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından denetlenecek.
Millet Caddesi; Topkapı-Aksaray her iki yöndeki sağ şerit İETT ve Özel Halk Otobüslerine tahsis edildi. Şirinevler-Mahmutbey yolu da sadece İETT, Özel Halk Otobüsleri ve Minibüsler tarafından kullanılacak.
Araç sahiplerinin toplu taşımayı seçmesinden dolayı yıllık 650.000 litre yakıt tasarrufu ile karbondioksit salınımında 1500 ton azalma olacağı hesaplanıyor.

<p>Sarı lacivertliler Pelkas'ın attığı gol ile sahadan 1-0 galibiyetle ayrıldı. Akşam Gazetesi Spor

Trabzonspor- Fenerbahçe maç yorumu

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu