• $8,6531
  • €10,1643
  • 492.138
  • 1389.63
28 Ağustos 2021 Cumartesi 07:49 | Son Güncelleme:

ABD'den tartışma yaratan tahliye: 20 saat aç ve susuz

ABD'den tartışma yaratan tahliye: 20 saat aç ve susuz
AA

Kabil'den tahliye edilen Afganlar Washington yakınlarındaki Dulles Havalimanı'na getiriliyor. Kabil'den tahliye edilen Afganların Dulles Havalimanı'nda uçakların içinde ya da pistte 20 saate yakın süre aç ve susuz şekilde bekletilmesi tartışmalara yol açtı.

Afganistan'ın başkenti Kabil'den tahliye edilen Afganların bir bölümü ABD'nin başkenti Washington DC yakınlarında yer alan Virginia'daki Dulles Uluslararası Havalimanı'na getirilmeye devam ediliyor.

AA'nın haberine göre, Washington DC bölgesindeki en büyük havalimanı olan Dulles'e getirilen Afganlar sağlık ve güvenlik taramasından geçirildikten sonra işlemlerinin devam edeceği askeri üslere sevk ediliyor.

AA ekibi, Dulles Uluslararası Havalimanına getirilen Afganları fotoğrafladı, gelenlerin kollarında "Hello (Merhaba)" yazılı kollukların olması dikkatlerden kaçmadı.

AFGANLARIN UÇAK İÇİNDE UZUN SÜRE BEKLETİLMESİ TARTIŞMA YARATTI

Öte yandan Kabil'den tahliye edilen Afganların Dulles Havalimanı'nda uçakların içinde ya da pistte 20 saate yakın süre aç ve susuz şekilde bekletilmesi tartışmalara yol açtı.

Savunma Bakanlığı ve Beyaz Saray sözcüleri ise bu durumun Sınır ve Gümrük Kontrol Birimi ekiplerinin yoğunluğundan kaynaklandığını ve pürüzlerin düzeltilmeye çalışıldığını kaydetmişti.

<p>'Sürdürülebilir ulaşım için: sağlıklı ve emniyetli hareketlilik' Hem çevreye duyarlı hem de insan

Tarihi Yarımada'ya yeni soluk

Dünyanın gözü TEKNOFEST İstanbul'da

Adil Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün kedi yolundan yürüyerek karşıya geçti

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (21 Eylül 2021)