• $7,884
  • €9,3361
  • 465.964
  • 1314.25
30 Mart 2020 Pazartesi 08:00 | Son Güncelleme:

ABD'de Türk işadamı hayatını kaybetti

ABD'de Türk işadamı hayatını kaybetti

ABD'nin New Jersey eyaletinin Clifton kentinde yaşayan bir Türk vatandaşının koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybetmesi sonucu ülkede ölen Türk sayısı 3'e yükseldi.

ABD’nin New Jersey eyaletinin Clifton kentinde yaşayan 66 yaşında 4 çocuk babası işadamı Hasan Eroğlu, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Daha önce kronik bir hastalığı olmadığı belirtilen Eroğlu, yüksek ateş, öksürük ve nefes darlığı şikâyeti üzerine bir hafta önce Paterson kentindeki St. Joseph Hastanesine kaldırıldı.

CENAZESİ GETİRİLECEK

30 yıldır New Jersey eyaletinde yaşayan Eroğlu’nun ailesinin ABD makamlarıyla görüşmelerinin sürdüğü ve alınan izinlerin ardından naaşının memleketi Samsun’un Çarşamba İlçesi’ne gönderileceği açıklandı. Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu yetkililerinin aile ile yakından ilgilendiği belirtildi.

ALMANYA’DA ÖLEN TÜRK SAYISI 7 OLDU

Almanya’nın başkenti Berlin’de yaşayan bir Türk koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi. 74 yaşındaki Türk vatandaşı Y.K’nın cenazesi Almanya’da defnedilecek. Y.K’nın eşi ve çocuğunun da koronavirüs nedeniyle hastanede yattıkları öğrenildi. Bu vefatın ardından, Almanya’da yeni tip koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden Türklerin sayısı 7’ye yükseldi.

HOLLANDA’DA DA 14’E YÜKSELDİ

Hollanda’da yeni koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 24 saatte 93 kişi artarak 639’a çıktı. Ölen 639 kişinin 14’ünün Türk kökenli olduğu öğrenildi. Türkiye’nin Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli yaptığı açıklamada, virüsün ülkede görüldüğü 27 Şubat’tan bu yana 66 yaşındaki N.Y, 81 yaşındaki S.A, 71 yaşındaki Ş.Ş.Ş, 70 yaşındaki A.K, 82 yaşındaki H.Ç, 69 yaşındaki Y.H, 87 yaşındaki H.S, 78 yaşındaki M.A, 83 yaşındaki Z.D, 81 yaşındaki Y.U, 78 yaşındaki A.G, 84 yaşındaki Z.Ş, 76 yaşındaki M.U. ve 96 yaşındaki S.A’nın Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini söyledi. Dişli, bazı definlerin bu ülkede yapıldığı, bazı cenazelerin de Türkiye’ye gönderileceği bilgisini paylaştı.

<h3><strong>Dışişleri'nden Türk gemisinde hukuksuz aramaya sert tepki</strong><br></h3><h3>'PROTESTO

23 Kasım Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

SARS virüsü nedir? SARS virüsünün belirtileri neler?

Bugünkü burç yorumları