• $9,2477
  • €10,7447
  • 525.742
  • 1409.56
28 Mayıs 2021 Cuma 10:44 | Son Güncelleme:

ABD Başkanı Biden yönetiminden Ankara'ya kritik ziyaret: Türkiye'yi takdir ediyoruz

ABD Başkanı Biden yönetiminden Ankara'ya kritik ziyaret: Türkiye'yi takdir ediyoruz

ABD Başkanı Joe Biden yönetiminden Türkiye'ye ilk ziyaret gerçekleşti. İlk ziyarete ilişkin değerlendirmeden bulunan ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman, "Ankara'da Dışişleri Bakan Yardımcısı Önal ile Afganistan, Suriye ve bölgesel sorunlar hakkında verimli bir görüşme yaptık. Türkiye'nin 4 milyondan fazla mülteciye verdiği sürekli desteği takdir ediyoruz" dedi.

Dışişleri Bakanlığı ve ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminde Türkiye'ye gerçekleştirilen ilk ziyarete ilişkin değerlendirmede bulundu. Sherman, "Türkiye'nin 4 milyondan fazla mülteciye verdiği sürekli desteği takdir ediyoruz" dedi.

AA'nın haberine göre Dışişleri Bakanlığı tarafından, dün Ankara'da gerçekleştirilen Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal ile ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman görüşmesine ilişkin paylaşımda bulunuldu.

Açıklamada, "Bakan Yardımcımız Büyükelçi Sedat Önal ile ABD'li muhatabı Wendy Sherman başkanlığında dün yapılan siyasi istişarelerde, Türkiye-ABD ilişkilerinin stratejik niteliği teyit edilmiş, bölgesel konularda görüş alışverişi yapılmış, terörizmle mücadelenin önemi vurgulanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

ABD'DEN DEĞERLENDİRME

ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman, sosyal medya hesabından, Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Sedat Önal ile Ankara'da dün yaptığı görüşmeye ilişkin paylaşımda bulundu.

Sherman, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

"Ankara'da Dışişleri Bakan Yardımcısı Önal ile Afganistan, Suriye ve bölgesel sorunlar hakkında verimli bir görüşme yaptık. Türkiye'nin 4 milyondan fazla mülteciye verdiği sürekli desteği takdir ediyoruz. Ayrıca insan hakları, demokrasi ve hukukun üstünlüğünün önemini tartıştık."

Dışişleri Bakanlığındın yapılan açıklamada, Önal ile Sherman'ın başkanlıklarında, dün Ankara'da siyasi istişareler yapılacağı belirtilmişti.

Söz konusu istişarelerde, Türkiye-ABD ilişkilerinin ele alınmasının yanı sıra bölgesel ve uluslararası konuların görüşülmesinin öngörüldüğü ifade edilmişti.

  • Türkiye-ABD son dakika
  • ABDden Türkiye resmi ziyaret
  • Türkiye ve ABDden değerlendirme
<p>İstanbul merkezli 15 ilde DHKP-C terör örgütüne operasyon düzenlendi. 126 şüpheli hakkında gözalt

DHKP-C terör örgütüne operasyon

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'na katılarak konuşma yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ekim 2021)

Kumanda görünümlü tabanca, polisi yaraladı