• $7,5029
  • €9,0698
  • 443.326
  • 1524.49
11 Ocak 2021 Pazartesi 07:01 | Son Güncelleme:

AB trafiği

AB trafiği

Türkiye ile AB arasında diplomasi trafiği başladı. Başkan Erdoğan'ın von der Leyen'le görüşmesinden sonra Josep Borrell de Çavuşoğlu ile ilk Brüksel ziyaretini planlamaya başladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ‘in, Başkan Erdoğan ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen arasındaki video konferans görüşmesi hakkında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma, Twitter’dan yanıt verdi.

SÜRDÜRMEYE HAZIRIZ

Bakan Çavuşoğlu, yanıtında, “Samimi ve sonuç odaklı bir diyalog için Brüksel’i ziyaret etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum” ifadesini kullandı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Borell, Erdoğan ile von der Leyen’in “faydalı” görüşmesine katıldığını belirterek, “Türkiye ile diyalog için çalışmayı sürdürmeye hazırız” ifadesini kullandı. Borrell, aralık ayında yapılan AB Zirvesi’nde Türkiye ile ilişkiler hakkında AB liderlerinin yaptığı görevlendirmeyi takip etmek üzere Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu Brüksel’de ağırlamayı sabırsızlıkla beklediğini belirtti.

Yunanistan: Kıbrıs’ta 5’li konferas için hazırız

Yunanista  n Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Kıbrıs meselesi için yaptığı gayriresmi 5’li konferans teklifine, Atina ve Kıbrıs Rum kesiminin “hazır olduğunu” bildirdi. Dendias, “Bu görüşmelerin gündemi belirlidir ve değiştirilemez” dedi. Çavuşoğlu da daha önce iki devletli çözüm dışındaki seçenekleri konuşmanın zaman kaybı olduğunu söylemişti. 


Haberin Özeti

Türkiye ile Avrupa Birliği arasında diplomasi trafiği başladı.

DETAY
• Başkan Erdoğan, AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen'le görüştü.
• AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile ilk Brüksel ziyaretini planlamaya başladı.
<p>Türk savunma sanayisi şirketi HAVELSAN kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer risklerin tespi

İHA'lara 'milli' dokunuş: Kimyasal riskleri de tespit edecek

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Rıdvan Dilmen: Beşiktaş şampiyonluğa inanmış

Kısıtlamaların sona ermesiyle İstanbul'da hareketlilik başladı