• $8,058
  • €9,6752
  • 460.376
  • 1408.14
21 Şubat 2019 Perşembe 08:00 | Son Güncelleme:

5 yaşındaki çocuğa bin 991 liralık icra

5 yaşındaki çocuğa bin 991 liralık icra

Balkonda oyun oynarken 3 yaşındaki Berat'ın elindeki odun parçası arabanın üzerine düştü. Aracın sahibi sigortadan masraflarını tahsil etti ancak 2 yıl sonra Berat'a haciz getirdi!

Soner Kan / ADANA

Adana Seyhan’da 2017 yılında meydana gelen olayda, o dönem 3 yaşında olan Berat Meral, iki katlı evlerinin balkonunda oyun oynarken elindeki odun parçasını balkondan aşağıya düşürdü. Odun, park halindeki bir otomobilin üzerine denk geldi. Araç sahibi olay yerine polis çağırıp tutanak tutturdu, sonra da bu tutanağı sigorta şirketine gönderip, arabasındaki hasarın giderilmesini sağladı. Aradan tam 2 yıl geçti. 

KARAR AİLEYİ ŞOKE ETTİ

Aile, olayın kapandığını düşünürken, 5 yaşına giren oğulları Berat Meral hakkında verilen ve kendileri adına düzenlenen mahkeme kararı ve icra evrakıyla şoke oldu. Duruşmanın tensip tutanağında ‘davalı’ kısmında küçük çocukla birlikte vekâleten annesi Merve Meral (25) ve babası Aydın Meral’in (26) isminin yer alması dikkat çekti. Odun parçası için 1991 TL haciz gelen aile, karara itiraz etti. 

OĞLUM DAHA ÇOCUK NE KASITI? 

Yaşananlara bir anlam veremediklerini dile getiren 2 çocuk annesi Merve Meral, “Hâlâ yaşananları aklım almıyor. Oğlum o dönem 3 yaşındaydı ve yaptıklarını algılayacak durumda değildi. Kasıtlı olarak hiçbir şeye zarar veremez. O daha çocuk çünkü. Karara itiraz ettik, ancak bu parayı ödeyecek gücümüz de yok. Ne yapacağımızı bilemiyoruz” dedi.

<p>Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile görüşmesinde ger

Dendias provokasyon için mi geldi?

Milli Savunma Bakanlığı fotoğrafları paylaştı

''Baharın müjdecisi'' leylekler Bingöl'e renk kattı

Bozuk parayla öyle bir şey yaptı ki görenleri hayrete düşürdü