• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
30 Mart 2018 Cuma 12:21 | Son Güncelleme:

4 ilde FETÖ'nün gaybubet evlerine operasyon: Aranan 'Şike Davası' hakimi de yakalandı

4 ilde FETÖ'nün gaybubet evlerine operasyon: Aranan 'Şike Davası' hakimi de yakalandı

Bursa Emniyet Müdürlüğü, Bursa merkezli 4 ilde FETÖ'nün gaybubet evlerine yaptığı operasyonda aralarında 'Şike Davası' hakimi Hikmet Şen'in de bulunduğu 20 şüpheliyi yakaladı. Aranması bulunan Hikmet Şen'in sahte kimlikle yakalandığı öğrenildi.

Muammer Başkan/TürkMedya Ege Temsilcisi

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nın koordinesinde Bursa İl Emniyet Müdürlüğü kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele  ve istihbarat  şubelerinin ortaklaşa yaptığı operasyonda FETÖ/PDY silahlı terör örgütü içerisinde yöneticilik ve üyelik suçlamasıyla haklarında farklı illerde yakalama kararı bulunan ve örgütün gaybubet evlerinde saklanan şüphelileri tespit etti.  Polis ekipleri Bursa merkezli İstanbul, Kırklareli ve Sakarya'da eş zamanlı olarak 12 gaybubet evine, bugün sabah yaptığı operasyonda, örgüt adına faaliyet gösteren 14'ü firari toplam 20 şüpheliyi yakaladı. 

Aranan 'Şike Davası' hakimi de yakalandı 
Yakalanan şüpheliler arasında İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'inden aranma kaydı bulunan kamuoyunda 'Şike Davası' olarak bilinen davanın hakimi Hikmet Şen'in de gaybubet evinde saklanırken üzerinde sahte kimlikle yakalandığı öğrenildi. Öte yandan gaybubet evlerinde yapılan aramada; 5 adet sahte kimlik, örgütsel mesajlaşmalarda kullanıldığı değerlendirilen 30 adet telefon, 13 adet tablet bilgisayar, 3 adet laptop bilgisayar, 9 adet flash bellek, 26 bin lira ve 3 bin dolar ele geçirildi. Gözaltına alınan 20 şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevkedileceği bildirildi.

<h3><strong>Haftanın magazin başlıklarını Akşam Gazetesi Magazin Müdürü Barış Kocaoğlu ve Eda Cabul

Kerem Bursin kafelere gidenlere 'salak' dedi, Maldivler'e gitti!

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır

İzmir'de denizin yüzeyini 'deniz marulu' kapladı

Halk pazarları Covid-19 tedbirleriyle açıldı