• $7,4527
  • €9,0006
  • 437.651
  • 1524.49
08 Ağustos 2020 Cumartesi 01:14 | Son Güncelleme:

30 ülkenin büyükelçileri ziyaret etti! 'Ayasofya'nın zarar görmediğini gözleriyle gördüler'

30 ülkenin büyükelçileri ziyaret etti! 'Ayasofya'nın zarar görmediğini gözleriyle gördüler'

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Türkiye'de görevli 30 ülkenin büyükelçisi ile Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ni ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ayasofya’nın ibadete açılmasıyla büyük bir hasreti giderdiğini dile getiren Kıran, şunları kaydetti:

“Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin ibadete açılmasının çok büyük anlamları var. Bu her şeyden önce sadece bir ibadet ihtiyacının giderilmesi değil, Türkiye’nin hem milletine hem de İslam dünyasına verdiği bir özgüven mesajıdır. Cumhurbaşkanımızın bütün ümmet adına dünyaya vurduğu bir özgüven mührüdür.”

TESCİL ETMİŞ OLDUK

Kıran, sözlerine şöyle devam etti: “Büyükelçiler yaklaşık 1.5 saat boyunca Ayasofya-i Kebir Camii’ni karış karış gezdiler, ziyaret ettiler. O manevi havayı bizzat teneffüs ettiler. Birtakım soruları oldu, bunları da cevapladık. Uluslararası toplum Ayasofya-i Kebir Camii’nin ibadete açılmasıyla hiçbir şekilde kültürel ve tarihi dokusunun zarar görmediğini görmüş ve bu şekilde bir kez daha tescil etmiş olacak.” 

<p><span>Türkiye ile Pakistan arasında tarihi bir televizyon dizisi projesi için harekete geçildi.&n

Türk yapımcılara Pakistan'da üst düzey karşılama

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray... Beşiktaş'ta yüzler gülüyor

Rıdvan Dilmen: Beşiktaş şampiyonluğa inanmış