• $9,5934
  • €11,1433
  • 557.479
  • 1492.93
12 Ekim 2021 Salı 08:53 | Son Güncelleme:

28 ilde nitelikli dolandırıcılığa yönelik Çekirge operasyonu başlatıldı

İçişleri Bakanlığı, nitelikli dolandırıcılık suçu işlediği iddiasıyla 28 ilde 20 suç örgütü ve 235 şüpheliye yönelik Çekirge operasyonunun başlatıldığını bildirdi.

İçişleri Bakanlığı'nın, nitelikli dolandırıcılık suçu işleyen suç örgütlerine yönelik başlattığı operasyonda, şüphelilerin sahte PCR testinden gayrimenkul satışında usulsüzlük ve sınavlarda dublör kullanmaya kadar birçok yöntemle haksız kazanç sağladığı belirlendi.

Haksız kazanç sağlayanlara yönelik Emniyet Genel Mücadele Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığı ekipleri harekete geçti.

SAHTE PCR TESTİ, GAYRİMENKULDE USULSÜZLÜK, SINAVLARDA DUBLÖR...

KOM Daire Başkanlığı koordinesinde ve İl Cumhuriyet Başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda 9 ay süren çalışmalar neticesinde; SGK Kurumunu zarara uğratır şekilde engelli raporu, usulsüz reçete, sahte PCR testi ve usulsüz sigorta pirimi düzenleyenlere, kendisini kamu görevlisi olarak tanıtarak telefon dolandırıcılığı, yüksek kar vaadi-saadet zinciri, dini duyguları istismar ederek falcılık ve medyumluk yapanlara, hazine arazilerinin, gayrimenkullerin satışlarında usulsüzlük yaparak ve avantajlı esnaf kredisi sağlanacağı vadedenlere, naylon fatura, usulsüz belge, usulsüz akaryakıt alım satımı ve ihalede usulsüzlük yapanlar ile iş bulma vaadi ve sınavlara başkasını sokma-joker, dublör yöntemiyle nitelikli dolandırıcılık suçunu örgütlü olarak işledikleri tespit edilenlere yönelik düzenlendi.

OPERASYONLAR EŞ ZAMANLI BAŞLATILDI

Toplam 28 ilde yüzlerce vatandaşı mağdur eden ve devleti milyonlarca lira zarara uğratan 20 örgütlü yapı ve 386 hedef şüpheliye yönelik eş zamanlı 'Çekirge' operasyonu düzenlendi.

Operasyonda şüphelilerden 235'i hakkında gözaltı kararı alınırken, 151 kişinin ise ifadelerine başvurulacak.

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Yer siyah gök beyaz! İşte Beşiktaş'ın Galatasaray galibiyetinden en özel kareler

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri