• $8,0291
  • €9,5392
  • 465.967
  • 1320.98
24 Mart 2020 Salı 08:00 | Son Güncelleme:

23 ilde 11 bin 269 kişi karantina altında

23 ilde 11 bin 269 kişi karantina altında

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurtdışından gelen 11 bin 269 vatandaşın 23 ildeki 36 yurtta karantina altında bulunduğunu açıkladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası Türkiye’ye dönen ve karantinaya alınan vatandaşların durumu hakkında bilgi verdi. Koronavirüsle mücadelede başta Cumhurbaşkanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu olmak üzere ilgili kurumların hızlı ve koordineli bir şekilde önlemleri hayata geçirdiğini belirten Kasapoğlu, “Bu kritik süreci toplum olarak en müspet şekilde atlatacağımıza inanıyorum. Başta gençlerimize ve çalışma arkadaşlarıma bu süreçteki gayretleri, fedakârlıkları nedeniyle teşekkür ediyorum. Allah ülkemizi, milletimizi, insanlığı tüm felaketlerden korusun” ifadelerini kullandı.

AYRI ODALARDA TUTULUYOR

Bakan Kasapoğlu, yurtdışından gelen 11 bin 269 vatandaşın Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’ne ait 23 ildeki 36 yurtta gözlem altında tutulduğu bilgisini verdi. Söz konusu yurtlardaki toplam oda sayısının 13 bin 670, kapasite sayısının ise 49 bin 932 olduğunu dile getiren Bakan Kasapoğlu, “Gözlem altında tutulan vatandaşlarımızın her birinin karantina kuralları gereği ayrı odalara kaldıklarını vurgulamak isterim” değerlendirmesinde bulundu. 

İHTİYAÇLAR KARŞILANIYOR

Yurtların vatandaşlar için yuva olacak şekilde tasarlandığını ifade eden Kasapoğlu, “Bu süreç tamamlandığında, misafirlerimizi afiyetle uğurlayabilmeyi diliyorum. Allah milletimizi ve bütün insanlığı tez zamanda selamete çıkarsın” şeklinde görüş belirtti. Açıklamada, yurtlardaki odalarda tuvalet, banyo, buzdolabı, çalışma masası, kişisel bakım ve temizlik malzemelerinin bulunduğu belirtildi. İnternet hizmetinin sağlandığı, sağlık çalışanlarının hazır bulunduğu ifade edildi. 

<p></p><p><span>ABD'nin B61-12 tipi nükleer bombanın tam boy modelini ilk kez F-35A savaş uçağında t

ABD'den F-35 ile nükleer bomba denemesi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İznik'te yapılan kazılarda w1500 yıllık mesaj bulundu

Antik kent kazılarında bebek mezarı bulundu