• $7,8644
  • €9,321
  • 485.114
  • 1210.41
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
23 Temmuz 2020 Perşembe 08:00 | Son Güncelleme:

22 haftadır kör sağır

22 haftadır kör sağır

Merkel, PKK'nın kaçırdığı kızı için Başbakanlık önünde 22 haftadır eylem yapan Maide T.'nin çığlığını duymazdan geliyor

Almanya’da terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Nilüfer T’nin annesi Maide T, Başbakanlık önündeki eylemine devam etti. Başbakanlık binası önünde bu hafta da bir grupla gösteri yapan Maide T, 22 haftadır eylem yaptığını belirterek, “Kızım PKK’nın elinden kurtarılmadığı müddetçe eylemim değil 22 hafta, 222 hafta da sürse bırakmayacağım. PKK benim yılıp bırakacağımı zannediyorsa aldanıyor” dedi. Başbakan Angela Merkel ve Alman yetkililerden hâlâ yardım teklifi gelmediğini ve sesini duymadıklarını ifade eden Maide T, “Kızımı geri getirmek için her yolu deneyeceğim. Tüm yetkililere sesleniyorum, kızımı geri getirmeme yardımcı olun” diye konuştu.

BİR AN ÖNCE DÖN

Kızı Nilüfer T’ye tekrar seslenen Maide T, “Kızım bu zulmü bana yaşatma artık. Manen çok yıprandım, daha fazla üzme beni. Bu zulmü ne kendine ne bana yaşat. Etrafındaki insanlara aldanma. Yüreğinin sesini dinle, bir an önce evine gel” ifadelerini kullandı. 

PKK BİR VİRÜSTÜR

Maide T’ye destek için toplanan göstericiler, “Lütfen bana kızımı PKK’dan kurtarmak için yardım edin”, “PKK bir virüstür” yazılı pankart açarak, üzerinde Nilüfer T’nin fotoğrafı ile “PKK tarafından kaçırıldı” ifadesi yazan tişörtler giydi. 

DİYARBAKIR’DAKİ EVLAT NÖBETİNDE DAĞDAKİ ABİYE ŞİİRLE SESLENDİ!

'YÜZÜNÜ UNUTTUM, ARTIK GEL'

Annesi ile nöbet tutan 8 yaşındaki Hayrunnisa yazdığı şiirle ağabeyine dönme çağrısında bulundu. Küçük kız, “Ağabeyim için yazdığım şiiri okudum. Onu çok özledim. Ben HDP’den ağabeyimi istiyorum” dedi.  

Diyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma ümidiyle HDP İl Başkanlığı binası önünde tuttukları evlat nöbeti sürüyor. Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nden 6 yıl önce 14 yaşında dağa kaçırılan ağabeyi Hamza için, annesi ile nöbet tutan 8 yaşındaki Hayrunnisa Salim, yazdığı şiirle ağabeyine dönme çağrısında bulundu.

ACI ÇEKTİRME ARTIK

Yazdığı şiiri okuyan Hayrunnisa Salim, “Ağabeyim için yazdığım şiiri okudum. Onu çok özledim. Ben HDP’den ağabeyimi istiyorum. Onlar nasıl götürmüşlerse, öyle getirsinler” dedi. Salim, şiirinde şu ifadeleri kullandı: “Ağabeyimi bana geri verin, yüzünü unuttum artık. Ağabeyimin yüzünü hatırlamaya çalışıyorum ama bir türlü hatırlayamıyorum. Acıyın lütfen bize, annem her gün ağlıyor. Canım ağabeyim annemin sesini duyuyorsan, lütfen gel artık. Annem seni onlar için büyütmedi. Son defa diyorum, bizi duyuyorsan, görüyorsan dön gel. Seni ailece çok seviyoruz. Artık dön gel, hasret acısı çekmeyelim. Dön gel.”  

KURBAN OLAYIM TESLİM OL 

Ellerinde çocuklarının fotoğrafıyla bekleyişini sürdüren annelerden Aynur Panay, oğlu Emrah’tan 9 yıldır haber alamadığını söyledi. Evladını HDP’den istediğini vurgulayan Panay, “Oğlum gelmeden buradan kalkmam. 9 yıldır haber yok. Oğlum Emrah, kurban olurum gel artık, bak bayram geliyor, jandarma ve polise teslim ol” dedi. 

6 PKK’LI İKNAYLA DÖNDÜ 

İki terörist Şanlıurfa’da, 4 terörist de Silopi’de güvenlik güçlerine teslim oldu. Ocak ayından itibaren ikna yoluyla teslim olan terörist sayısı 116’ya yükseldi. Irak’ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde tespit edilen 2 PKK’lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi. 

HDPYE EVLAT DAVASI 

Terör örgütü PKK tarafından kızı dağa kaçırılan Mehmet Laçin, Diyarbakır’da başladığı evlat nöbetine İzmir’de devam ediyor. Laçin, kızının kaçırıldığı dönemdeki HDP yöneticileri hakkında, “evladının kaçırılmasına aracılık ettikleri” iddiasıyla suç duyurusunda bulundu. Laçin, kızı Gamze Laçin’in dağa kaçırılmasından sorumlu tuttuğu, başta Diyarbakır ve Kocaeli HDP il başkanları olmak üzere cezalandırılması için hazırladığı dilekçesini verdi. 

<p>Azerbaycan ordusunun topraklarını Ermenistan işgalden kurtarmak için başlattığı operasyonların sü

Azerbaycan, Gubadlı'daki işgalci Ermenistan birliklerini top atışıyla imha etti

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Atılan çöpler nehir debisi düşünce ortaya çıktı

WhatsApp Web'e yeni bir özellik ekleniyor