• $8,0694
  • €9,6829
  • 461.045
  • 1408.14
03 Nisan 2019 Çarşamba 11:41 | Son Güncelleme:

ATA AÖF bütünleme sınavı soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak?

ATA AÖF bütünleme sınavı soru ve cevapları ne zaman yayınlanacak"

Binlerce öğrenciye uzaktan eğitim sistemi ile yükseköğrenim ve ikinci üniversite fırsatı sunan ATA AÖF’ün güz dönemi sınavları geçtiğimiz ay içinde yapılmıştı. Açıklanan sınav sonuçlarının ardından gözler bütünleme sınavlarına döndü.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi'nde okuyan öğrenciler için 2019 Yılı ATA AÖF Güz Dönemi (Bütünleme) Sınavı 23-24 Şubat 2019 tarihinde yapılacak. Bu sınavın öncesinde ATA AÖF Güz Dönemi (Bütünleme) Sınavı sınava giriş belgeleri yayınlanmıştı. 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak ATA AÖF Güz Dönemi (Bütünleme) Sınavı'nda süre her bir ders için 30 dakika olacak. Ara Sınavları, öğrenci yoğunluğuna göre belirlenen il sınav merkezlerinde yüz yüze gerçekleştirilmektedir.

Sınava giren adayların beklediği soru ve cevaplar sınavdan kısa bir süre sonra açıklanacak.

Bu kapsamda itirazda bulunmak isteyen öğrenciler de aşağıdaki sınav sorularına itiraz işlemleri kılavuzundan nasıl soru itirazı yapacaklarına dair detayları bulabilirler. İtiraz için özel yönetim sisteminde (LMS) yer alan menüde soru itirazı alanında gerekli başvurularını üniversite birimlerine iletebilmektedirler. Sınav sorularına itirazlar değerlendirildikten sonra geri bildirimler anlık olarak yapılabilmektedir.

ATA AÖF BÜTÜNLEME SINAVI

Yarıyıl Sonu Sınavı (FİNAL)'nın 19-20 Ocak 2019 tarihinde yapılmasının ardından 2019 Yılı ATA AÖF Güz Dönemi Bütünleme Sınavı için geri sayım devam ediyor. 23-24 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak olan 2019 Yılı ATA AÖF Güz Dönemi Bütünleme Sınavı için giriş belgeleri sınava yakın bir tarihte yayınlandı.

Değerli öğrencilerimiz;

Sınav anında mağduriyet yaşamamanız için sınava girerken yanınızda:

1. Sınav Giriş Belgesi,

2. Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi (T.C. kimlik kartı, nüfus cüzdanı, süresi geçerli pasaport veya sürücü belgesidir.) bulundurmanız gerekmektedir.

Ayrıca;

Er ve erbaşların askeri kimlik kartları,

Açık cezaevinde bulunanların cezaevi müdürlüklerinden alacakları nüfus cüzdanı yerine geçen belgeler,

Hâkim, Savcı ve Yüksek Yargı Organı mensuplarının mesleki kimlik kartları,

Resmi kurumlarca verilen kimlik kartları,

Bir kısım yabancı öğrenciler için düzenlenen, üzerinde “9 ile başlayan” Yabancı Uyruk Numarası barındıran, Geçici Koruma Kimlik Belgesi, ikamet, izin vb. belgeler,

T.C. kimlik kartı edinme sürecinde, Içişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık Işleri Genel Müdürlüğü tarafından yeni kimlik kartları teslim alınıncaya kadar geçerli olan fotoğraflı “Geçici Kimlik Belgesi” bulunan öğrenciler sınava girebilir.

Bahar Dönemi Ara Sınavı (VİZE) 23-24 Mart 2019 tarihinde, ATA AÖF Yarıyıl Sonu Sınavı (FİNAL) 11-12 Mayıs 2019 tarihinde, ATA AÖF Bütünleme Sınavı 15-16 Haziran 2019 tarihinde, ATA AÖF Mezuniyet Üç Ders Sınavı 27 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak.

ATA AÖF SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri ATA AÖF sınav sonuçlarını ATA AÖF OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) girişi yaparak öğrenebilirler.

Bunun için öncelikle Öğrenci Bilgi Sistemi'nin https://obs.atauni.edu.tr/ internet adresine girilmesi gerekmektedir. Ardından Öğrencinin T.C. Kimlik No ve Parola bilgilerini girdikten sonra ata aof obs sistemine giriş yapılabilmektedir.

Online Deneme Sınavları Modülü ile;

Konulara hâkimiyetinizi artırarak konu eksiklerinizi görebilir, farklı soru tiplerini ve birbirinden farklı ve özellikteki soruları çözerek sınav çalışmalarınızı daha etkili ve verimli hale getirebilirsiniz.

Denemeler her ders için 20 sorudan oluşacak ve birden fazla giriş hakkınız olacaktır. Her sınavda karşınıza farklı sorular gelecek ve bununla birlikte soruların ve şıkların yerleri her sınavda karışık olacaktır.

Sınavlarda tarayıcı hatalarıyla karşılaşmamanız için önerdiğimiz tarayıcı “Mozilla Firefox” tur. Sınavlarda “sınav raporunu görüntüleyememe” sorununu yaşamanız durumunda tarayıcı geçmişini temizlemeniz veya farklı bir tarayıcı kullanarak sınava tekrar giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Sınav bitiminde soruları ve bu sorulara verdiğiniz doğru-yanlış cevapları görmek için link altında yer alan “Rapora Git” butonunu kullanınız. Sınav bitiminde sınav raporunun oluşması için bir süre beklemeniz gerekebilir.

<p>Baklava Ramazan menülerinin en özel tamamlayıcısı. Çıtır çıtır baklava yapmak kolay değil. Şef Ra

Çıtır çıtır baklava yapmanın 3 püf noktası

Amerikalı Rapçi Kanye West'in ayakkabısı 2 milyon dolardan satışa çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, KKTC'de

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Nisan 2021)