• $7,4813
  • €9,0558
  • 441.993
  • 1556.77
09 Ocak 2021 Cumartesi 07:00 | Son Güncelleme:

20 gündür yaşam savaşı veriyordu... 36 yaşındaki doktor da yenildi

20 gündür yaşam savaşı veriyordu... 36 yaşındaki doktor da yenildi

Vakalar düştü ama virüs tehdidi sürüyor! Samsun'da genç doktor virüse yenik düştü, Diyarbakır'da ise doçent 14 gün yoğun bakımda ölümle pençeleşti.

Samsun’da özel bir hastanede ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak görev yapan Dr. Necati Emirhan (36), koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 20 günlük yaşam mücadelesini kaybetti. Emirhan, dün hastanenin önünde düzenlenen törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Öte yandan evli ve iki çocuk babası olan Emirhan’ın esnaflık yapan ağabeyi Kenan Emirhan’ın (40) yaklaşık bir ay önce Kovid’den yaşamını yitirdiği, öğretmen kardeşi Selman Emirhan’ın (33) ise hâlâ yoğun bakımda yaşam mücadelesi verdiği öğrenildi.

14 GÜN BOYUNCA MÜCADELE ETTİ

Diyarbakır'da Gazi Yaşargil Hastanesi’nde Yoğun Bakım Uzmanı olan Doç. Dr. Hakan Akelma 17 Aralık’ta virüs kaparak yoğun bakıma alındı. Sosyal medyadan dua beklediğini belirten Akelma dün taburcu edildi. Akelma, “Toplum bir defa şunu kafasına koysun; bu bir hastalık, uydurma değil. Bu şakası olmayan bir iş” dedi. 


Haberin Özeti

Koronavirüs genç/yaşlı dinlemeden can almaya devam ediyor. Samsun'da görev yapan 36 yaşındaki Dr. Necati Emirhan, 20 günlük koronavirüs mücadelesini kaybetti.

DETAY
• Dr. Necati Emirhan'ın 40 yaşındaki esnaf ağabeyi Kenan Emirhan, yaklaşık bir ay önce koronavirüsten hayatını kaybetmişti.
• 33 yaşındaki öğretmen kardeşi Selman Emirhan ise hâlen yoğun bakımdaki yaşam mücadelesini sürdürüyor.
<p><span>Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Abdullah Macit, İstanbul'daki hava tahminler

İstanbul'da kar yağışı ne kadar sürecek?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Hayatınızı kolaylaştıracak pratik bilgiler

Dünyanın ilk sanal savunma fuarı yoğun ilgi görüyor