• $7,8187
  • €9,3602
  • 449.547
  • 1328.73
21 Kasım 2020 Cumartesi 23:40 | Son Güncelleme:

1990'lı ve 2000'li yıllarda dağılan Yugoslavya'nın adı ne anlama gelmektedir?

1990'lı ve 2000'li yıllarda dağılan Yugoslavya'nın adı ne anlama gelmektedir"

1990'lı ve 2000'li yıllarda dağılan Yugoslavya'nın adı ne anlama gelmektedir? Ekranların efsane yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster yeni sezonuna bomba gibi başladı. Atv ekranlarında yayınlanan ve sunuculuğunu Kenan İmirazlıoğlu'nun üstlendiği program 7'den 70'e herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Çıkan sorulardan bazılarının cevapları ise ekran başındaki izleyiciler tarafından merak ediliyor.

1990'lı ve 2000'li yıllarda dağılan Yugoslavya'nın adı ne anlama gelmektedir? Kim Milyoner Olmak İster soruları ve cevapları ekran başındaki izleyicilerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Kenan İmirazlıoğlu sunuculuğunda Atv'de yayınlanan yarışma programı uzun yıllardır yayın hayatına başarılı bir şekilde devam ediyor. Yarışmada çıkan sorulardan bazıları hem yarışmacıları hem de izleyicileri zorluyor. İşte o sorulardan bir tanesi...  

1990'LI VE 2000'Lİ YILLARDA DAĞILAN YUGOSLAVYA'NIN ADI NE ANLAMA GELMEKTEDİR?

A: Büyük Slavlar ülkesi

B: Kuzey Slavlar ülkesi

C: Genç Slavlar ülkesi

D: Güney Slavlar ülkesi

Doğru cevap: D Güney Slavlar ülkesi

yog+o+slavya 'daki "jug" slavca güney demek olduğundan, "jogoslavia" güney slavları olarak anlam kazanır. Kuzeydeki rusya ve diğer ülkedekilerin aksine, bunlar Güney Avrupa'da yerleşmişlerdir. Sırbistan, Slovenya, Hırvatistan, Bosna Hersek, Karadağ, Kosova, Makedonya isimleri ile birlikte hala yerlerinde durmaktadırlar. Sadece isimleri değişmiş, ilgili halkı daha çok temsil eden spesifik bir hâle gelmiştir. 

<p>Türkiye’nin politik ve toplumsal gündemine temas eden “Bir Başkadır” dizisi Oğu

Bir Başkadır'a 'oryantalizm' eleştirisi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Vahşi doğanın yaşayan vampirleri

Moderna ve Pfizer'in geliştirdiği aşılarda yan etkiler açıklandı