• $8,2738
  • €9,6706
  • 497.551
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
28 Haziran 2020 Pazar 10:02 | Son Güncelleme:

18 gün takip edilen teröristlerin bulundukları ev SİHA ile vuruldu

18 gün takip edilen teröristlerin bulundukları ev SİHA ile vuruldu

Terör örgütü PKK/PYD'nin aralarında şehirlerden dağa özellikle kadın eleman kazandıran Leyla Agiri kod adlı terörist Filiz Aslan'ın (47) da yer aldığı 4 terörist 18 günlük takip sonrası SİHA ile etkisiz hale getirildi.

Suriye'de aralarında terör örgütü PKK/YPG'nin işgal ettiği bölgelerde örgüte eleman kazandıran Leyla Agiri kod adlı terörist Filiz Aslan'ın da yer aldığı 4 teröristin etkisiz hale getirildi. 18 gün süren müthiş takip sonrası teröristlerin bulunduğu ev SİHA ile vuruldu

TÜRK İSTİHBARAT EKİPLERİ HAREKETE GEÇTİ

Sabah'ta yer alan habere göre 25 yıldır PKK terör örgütünde olan terörist Filiz Aslan'ın Haziran ayı başında Suriye'nin kuzeyindeki Ayn El Arap bölgesine geldiği belirlendi. Şanlıurfa'nın Suruç ilçesi karşısında yer alan Ayn el Arap'da bölgesel çalışma başlatan Türk istihbarat ekipleri terörist Filiz Aslan'ın bir grup YPG'li teröristle birlikte Helince köyünde olduğunu tespit etti.

SİHA İLE VURULDU

1995'te Van'ın Özalp ilçesinden Şam'a giderek Abdullah Öcalan'ın yanında örgüte katılan Filiz Aslan, İnsansız Hava Aracı'ndan alınan görüntüler ve teknik takipteki verilerle tam 18 gün boyunca izlendi. Evin koordinatları TSK'ya iletildi. Bunun üzerine 23 Haziran günü akşam saatlerinde bölgede görevli Silahlı İnsansız Hava Aracı'yla (SİHA) teröristlerin bulunduğu Helince köyündeki eve hava harekâtı gerçekleştirildi. Operasyonda Filiz Aslan'ın yanı sıra PKK/Kongra-Star üyesi ve YPG'nin üst düzey askeri kanat sorumlularından Zehra Berkel (33), Mizgin Halil ve Emine Veysi isimli kadın teröristler de öldürüldü. PKK'nın Serhat, Avaşin, Zap, Hinere gibi kamplarında sözde komutanlık yapan ve PKK'nın kadın örgütlenmesi PJAK, KJB (Yüce Kadınlar Topluluğu), KJK gibi örgütlerde üst düzey yöneticilik yapan terörist Filiz Aslan'ın etkisiz hale getirilmesi terör örgütünde şok etkisi yarattı.

<p>Taksim İstiklal Caddesi’ndeki Fransa İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan bir grup, Fra

Karikatür küstahlığına vatandaşlar böyle yanıt verdi: Fransa'nın katliamlarını konsolosluğa yansıttılar

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Tarihi şehirleri ve savaşları yaptığı diorama çalışmalarıyla canlandırıyor

Besinlere dair şaşırtıcı bilgiler