• $8,4047
  • €10,1808
  • 506.756
  • 1460.86
09 Mayıs 2021 Pazar 02:29 | Son Güncelleme:

17 Mayıs'tan sonra ilk gündem normalleşme

17 Mayıs'tan sonra ilk gündem normalleşme

Başkan Erdoğan gençlerle bir araya geldi. Yeni normalleşmede ilk madde okullar. Başkan Erdoğan, AK Parti Gençlik Kolları'nın 560 üyesiyle buluştuğu "En uzun iftar sofrası"nda, tam kapanma sonrasına ilişkin konuştu.

Başkan Erdoğan, 81 ilden 560 gençle video konferans yöntemiyle görüştü. Erdoğan, "Sosyal yaşamla ilgili olarak bir süre daha hepimizin fedakarlık yapması gerekiyor. Bu salgını en kısa zamanda atlatıp normal hayatımıza döneceğimiz günlerin yakın olduğuna inanıyorum" dedi. Erdoğan, "Okullar açılacak mı" sorusuna "17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden biri bu olacak" yanıtını verdi. Erdoğan "Nerede o eski Ramazanlar' dediğiniz oluyor mu" sorusuna şu cevabı verdi: "İftar saatine doğru fırına koşup ekmek hamuru alıp anacığıma yetiştirdiğim günleri hatırlıyorum. Ama her dönemin kendine göre güzellikleri olduğunu da unutmayın." Erdoğan "Sizce sizi en Kasımpaşalı yapan özelliğiniz nedir" sorusuna da "Mert olmaktan asla taviz vermedim. Hep dik durduk, dikleşmedik. Kasımpaşa'nın bütün o geçmişteki büyüklerime, irfan idrak sahibi büyüklerime teşekkür ediyorum" cevabını verdi.

SİHA MÜHİMMATINI TÜRKİYE'DE ÜRETİYORUZ

Erdoğan milli teknoloji hamlesiyle ilgili şunları söyledi: "Biz bir zamanlar toplu iğneyi dahi üretemiyorduk. Daha sonra Bayraktarlar İHA'yı da yaptı SİHA'yı da. Şimdi de AKINCI'yı yaptı. Geldiğimiz yer elbette çok önemli ama henüz hedeflerimizin gerisindeyiz. Artık biz SİHA'larımızın tüm mühimmatını da Türkiye'de yapıyoruz. Yani bombalarını da biz üretiyoruz."

TRANSKRİPT BELGESİ ÜCRETSİZ

Başkan Erdoğan transkript belgesinin ücretsiz ve çift dilli olmasıyla ilgili gençlere bir müjde verdi: "YÖK de üniversitelerimiz de koordinasyonu sağlayarak hazırlıklarını tamamladı. Buradan müjdeyi vermek istiyorum, Artık gençlerimiz transkript belgelerini istedikleri yerden çift dilli olarak herhangi bir ücret ödemeden alabilecekler. "

  • başkan erdoğan
  • normalleşme
<p class='MSONORMAL'>'DÜNYADA 2 MİLYAR İNSAN BÖCEKLERİ BESİN OLARAK TÜKETİYOR'</p><p class='M

Gelecekte nelerle besleneceğiz?

Bakımı yasak maymun koruma altına alındı

Milli Savunma Bakanı Akar, Libya Görev Grup Komutanlığını ziyaret etti

Sümela Manastırı'nın saklı şapeli için restorasyon çalışması başlatılıyor