• $7,4043
  • €8,9853
  • 441.231
  • 1533.68
06 Ocak 2021 Çarşamba 14:41 | Son Güncelleme:

15 Temmuz gecesi Kılıçdaroğlu'nun sığındığı evin usule aykırı kiralandığı ortaya çıktı

15 Temmuz gecesi Kılıçdaroğlu'nun sığındığı evin usule aykırı kiralandığı ortaya çıktı

15 Temmuz darbe girişiminin ilk saatlerinde İstanbul'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı'ndan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun evine geçerek geceyi burada geçirmişti. Kılıçdaroğlu'nun sığındığı Kerimoğlu'nun evinin usule aykırı kiralandığı ortaya çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Atatürk Havalimanı'ndan Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun evine geçerek geceyi burada geçirmişti. Ertesi günü televizyon başında çekilmiş fotoğrafı bulunan Kılıçdaroğlu'nun geceyi geçirdiği Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu'nun evinin usule aykırı kiralandığı ortaya çıktı.

SAYIŞTAY RAPORUNDA ORTAYA ÇIKTI

CHP'li Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu için 2014-2020 yılları arasında kiralanan Yeşilyurt semtindeki lojmanın gerekli izinler alınmadan kiralandığı Sayıştay'ın 2019 raporunda ortaya çıktı.

GEREKLİ İZİNLER ALINMADI

Sayıştay'ın raporunda, CHP'li Kerimoğlu’na tahsis edilen lojman için, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan uygun görüşü ve Cumhurbaşkanlığı’nın izniyle kiralamanın yapılabileceği ifade edilerek şu bilgilere yer verildi:

“Mevzuat hükümleri ve yapılan açıklamalar uyarınca söz konusu kiralama işlemi için ilgili bakanlığın teklifi, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın uygun görüşü ve nihai olarak cumhurbaşkanından izin alınmadan kiralama yapılması mümkün değildir. Dolayısıyla belediye tarafından tesis edilen bu işlem anılan mevzuat hükümlerine aykırılık teşkil etmektedir.”

Raporda, “Gerekli görüş ve izinlerin verilmemesine rağmen konutun kiralandığı ve belediye başkanına tahsis edildiği” belirtildi.


Haberin Özeti

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz gecesini kahve yudumlayarak geçirdiği evin usule aykırı kiralandığı ortaya çıktı.

DETAY
• CHP'li Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu için 2014-2020 yılları arasında kiralanan Yeşilyurt semtindeki lojmanın gerekli izinler alınmadan kiralandığı, Sayıştay'ın 2019 raporunda ortaya çıktı.
<p>EGE'DE TÜRKİYE'NİN HAKLILIĞI ÇOK AÇIKTIR'</p><p>'Adına Egeler denilen, aslında bizim Adala

'Ege'de Türkiye'nin haklılığı çok açıktır'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Karlı kış günlerinde ''Van usulü beyzbol'' oynayarak eğleniyorlar

Mutfakta işinizi yarayacak pratik bilgiler! Yumurtayı pişirirken içine buz atarsanız...