• $8,5391
  • €10,3608
  • 509.628
  • 1436.17
23 Mayıs 2021 Pazar 12:50 | Son Güncelleme:

14 yolcu kapasiteli minibüste balık istifi taşınan 74 göçmen kurtarıldı

14 yolcu kapasiteli minibüste balık istifi taşınan 74 göçmen kurtarıldı
DHA

Osmaniye'de polisin durdurduğu 14 yolcu kapasiteli iki minibüste, Afganistan ve Pakistan uyruklu 74 kaçak göçmen yakalandı. Gözaltına alındıktan sonra sevk edildikleri adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakılan minibüs sürücüleri M.K (42) ve M. E.K.'ye (35), toplam 139 bin 934 TL ceza kesildi.

Osmaniye İl Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü ekipleri önceki gün E-90 Otoyolu üzerindeki uygulama noktasında şüphe üzerine 2 minibüsü durdurdu.

DHA'nın haberine göre, 14 yolcu kapasiteli minibüslerden üzerinde kimlik belgesi bulunmayan 74 göçmen indirildi. 6'sı Pakistan, 2'si bebek 68'i Afganistan uyruklu olduğu anlaşılan göçmenlerin, Türkiye'ye yasa dışı yollarla İran'dan girdikleri belirlendi. Kötü şartlarda yolculuk yapan ve koronavirüs tedbirleri kapsamında maskeleri bulunmayan göçmenlere polis tarafından maske ve yemek dağıtıldı.

Kaçak göçmenler, sınır dışı işlemleri için Ağrı Geri Gönderme Merkezi'ne teslim edilirken, onları Diyarbakır'dan getirdikleri tespit edilen minibüs sürücüleri M.K. ile M.E.K. ise gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan M.K. ile M.E.K.'ye 'Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu' kapsamında toplam 139 bin 934 TL ceza kesildi.

<p>ERDOĞAN-BIDEN GÖRÜŞMESİ NASIL GEÇTİ?</p><p>Türkiye dış politikada artık yeni stratejiler izliyor.

Şuşa'dan dünyaya hangi mesajlar verildi?

Sherlock Holmes filmine konu olan 'deli bal'da üretim dönemi başladı

Marmara Denizi'nin dibindeki yoğun müsilaj görüntülendi

Kartal'da demirli geminin halatı koptu başka bir gemiye yaslandı