• $ 6,1486
  • € 6,6881
  • 324.991
  • 114365
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

14 Şubat Sevgililer Günü sevgilinize almamanız gereken hediyeler nelerdir?

Yeni yılın ardından, en çok hediye alınan gün olan Sevgililer Günü geldi çattı. Birbirine hediye alan sevgililerin, hediye seçerken dikkat etmesi gereken bazı şeyler bulunuyor. Hediyelerin hepsi güzeldir ama biraz da özel olsalar fena olmaz… Sevgililer Günü’nde almamanız gereken, artık klişe olmuş hediyeler vardır. İşte, Sevgililer Günü’nde almamanız gereken hediyeler!

14 Şubat Sevgililer Günü’ne çok az bir vakit kaldı. Sevgilisi için henüz hediye almamış olan kişiler ise nasıl bir hediye almalıyım sorusunun cevabını arıyor. Alabileceğiniz binlerce hediye varken bunun yanında da klişelerden kaçmanız gerekiyor. Sevdiğiniz kişiye onu önemli hissettirmek için aldığınız hediye de bir o kadar özel olmalıdır. Bunun için de artık klişe hediyeler almamalısınız. Sevgililer Günü’nde hangi hediyeleri almamalısınız? Detaylar haberimizde…

SEVGİLİLER GÜNܒNDE ALMAMANIZ GEREKEN HEDİYELER

KIRMIZI GÜL

Kadınlara alınabilecek gelmiş geçmiş en klişe hediye kırmızı gül. Klişe olabilir ama beğenilme garantisi olan hediye diyorsanız haklısınız. Ama yeni ve daha yaratıcı şeyler denemenin sizce de vakti gelmedi mi? En azından uğraşılmış ve üzerinde düşünülmüş olur. Kim bilir sevgiliniz size yeniden âşık olur.

PELUŞ OYUNCAK

Kadınların beğenme olasılığı çok yüksek olan bu hediye gayet sevimli olabilir. Hatta dev boyda olanlar pekâlâ koltuk, yatak görevi de görebilir. Ama yaratıcılıktan pek nasibini alamamış bu hediye oldukça da klişe. Yanına bir demet kırmızı gül alıp hem sevimli hem romantik görüneyim deseniz de klişeden uzaklaşamazsınız.

SİHİRLİ KUPA BARDAK

İçine sıcak su koyunca fotoğrafınızın ortaya çıktığı bu kupalar çıktığı günlerde romantikti kabul edelim. Ama artık sizce de fazla da klişeleşmedi mi? Ofiste "şuna bak sevgilisini nasıl da seviyor, kupasında bile resmi var" dedirtme olasılığı da düşük. Artık daha çok belediye dağıtmış izlenimi veriyor.

AKROSTİŞ ŞİİR

Sevgilinize şöyle romantik bir şiir yazabilirsiniz neden olmasın. Ama akrostiş yapıp, baş harflerine uygun cümle uyduracağım diye uğraşmayın. Ve en önemli detay lütfen kâğıdın uçlarını yakmayın.

İSİM YAZILI YASTIK

Evet, isminiz yan yana çok güzel duruyor olabilir. Ağaçlara kazımış, duvarlara yazmış olabilirsiniz. Ama sakin olun isimlerinizin yazmadığı tek bir eşyanız olsun.

YAZILI ÇİKOLATA

Özel bir aromayla kendi ürettiğiniz çikolataya bir şeyler yazsaydınız iş yapabilirdi evet. Ama çok kolay ulaşılabilen bu çikolatalar sandığınız kadar romantik değil. Ne dersiniz?

PARFÜM

Parfüm herkesin aklına ilk gelen hediyelerdendir kuşkusuz. Ama siz siz olun sevgilinize parfüm hediye almayın. Kokunu beğenmiyorum ya da ter kokuyorsun demenin bir yolunu arıyorsanız bunun zamanı Sevgililer Günü değil.

HEYKELCİK

Yılın en iyi babası , annesi, ninesi, arkadaşı kısacası her hali türemiş bu hediyeyi siz siz olun almayın.

SEVGİLİLER GÜNÜ İÇİN HEDİYE NASIL SEÇİLMELİ VE NASIL VERİLMELİDİR?

Hediyeye gelince...

Hediyeyi basit bir şekilde vermemek çok önemli. Eğer birkaç hediye alırsanız daha da iyi olacaktır. Mesela bir hediyeyi ona verebilir ve diğer hediyeyi bulması için küçük bir yönlendirici ipucu yazabilirsiniz. Böylece heyecanlı dakikalar sonucunda hediye kavuşacaktır. Hatta 'yakınsın, değilsin' ya da 'sıcak, soğuk' gibi evin farklı yerlerinde biblolara veya çerçevelere, hediyeye yakın olup olmadığını da yazabilirsiniz. Güzel paketli çikolatalara da aynı şeyi yapıp evin farklı yerlerine koyabilirsiniz. Kadınlar çikolatayı çok sever, unutmayın.

Hediye seçimi ise kişiden kişiye değişir. Öncelikle sevgilinizi tanımanız gerekiyor, neyi sevip neye heyecan duyacağını bilmelisiniz. Yeteneğiniz varsa ona bir takı hazırlayabilir veya bir resim çizebilirsiniz. Belki ona bir fotoğraf çekebilirsiniz. Sevdiği bir şeyin fotoğrafı veya onun gizlice çekilmiş bir fotoğrafı... Hediye almaktansa kendi yaptığınız bir şey çok daha anlamlı olacaktır ama bu da kişiden kişiye değişir. Belki sevgiliniz düşünülüp seçilmiş, alınan bir hediyeyi daha çok sevecektir. En iyisi siz ikisini de yapın. Unutmayın hediye büyük, küçük, pahalı, ucuz, ne olursa olsun sizin onu sunma şekliniz önemlidir.

SEVGİLİLER GÜNÜNDE NASIL FARKLI BİR SÜRPRİZ YAPILABİLİR?

Klasikleşmiş şeyleri yapmayın. Daha önce duyulmuş ve yapılmış şeyler sevgilinizi çok fazla etkilemez. Hatta bu yapılacak şey büyük bir şey de olsa daha önce yapılmışsa çok etkileyici değildir. Eğer klasik bir şey yapacaksanız da içerisinde kendinizden ve ilişkinizle ilgili bir şeyler katmanız gerekir. Burası size kalmış. Mesela ilişkinizin başladığı tarihle ilgili bir şey olabilir veya aranızdaki akılda kalıcı ve özel bir konuşma olabilir. Bunları farklı şekillerde sevgilinize sunabilirsiniz. Unutmayın yapacağınız sürpriz ile imaj yaratırsınız ve farklı sürprizler (küçük de olsa) kadınlar için her zaman daha çekicidir.

Son olarak eklemek gerek. Belki de sevgiliniz ve siz Sevgililer Günü'nü kutlamayı sevmeyen çiftlerdensiniz. Bu durumda kendi özel gününüz olmalı. Bu bir yıl dönümü olabilir veya aranızdaki önemli bir anın yıl dönümü olabilir. Ayrıca unutmayın ki, küçük sürprizler her zaman hayatınızda olmalı. Sadece özel günlerde hediye almayın. Diğer günlerde de küçük sürprizler ve hediyelerin varlığı, ilişkiyi canlı tutmanın ve sevgiyi körüklemenin, sevgiyi göstermenin iyi bir yoludur.

 

 


<p> </p>

Başkan Erdoğan'dan koronavirüs salgınıyla ilgili açıklama

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Mısır'ın devrik lideri Hüsnü Mübarek hayatını kaybetti

Türkiye ile Azerbaycan arasında 15 milyar dolarlık ticaret için yeni imzalar atılacak