• $8,8455
  • €10,3952
  • 498.262
  • 1380.07
13 Eylül 2021 Pazartesi 08:19 | Son Güncelleme:

12 Eylül darbesi 41. yılında! "Her darbe millet düşmanlığıdır"

12 Eylül darbesi 41. yılında! "Her darbe millet düşmanlığıdır"

12 Eylül darbesinin 41. yıldönümünde demokrasinin önemine vurgu yapıldı. AK Parti Sözcüsü Çelik, “Darbeler ve vatanseverlik bir arada olamaz” dedi.

12 Eylül 1980 askeri darbesi 41. yıldönümünde anıldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Oktay, "Demokrasimizi yıllarca sekteye uğratıp aziz milletimizin iradesini hiçe sayanları, 27 Mayıs'ın arkasındaki güçleri, 12 Eylül'ün hazırlayıcılarını, 28 Şubat ve 15 Temmuz'un destekçilerini millet olarak hiç unutmadık, unutmayacağız. Üzerinden 41 yıl geçmesine rağmen 12 Eylül'de yaşanılanları utançla hatırlıyoruz ve bugün kararlılıkla bir kez daha söylüyoruz; milletin üzerinde bir güç tanımadık, tanımayacağız" dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: 12 Eylül; milli iradeye inen bir ihanet darbesi, "bir sağdan, bir soldan" diyerek insanımıza kıyan, Türkiye'yi kendi karanlıklarına çekmek isteyenlerin arkalarında bıraktığı utanç günü... Yitirdiğimiz canları rahmetle anıyor, millet iradesine yönelen tüm darbeleri lanetliyorum.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: 12 Eylül'deki gibi her darbe, memleketimizi 'müstemleke memleketi' yapmak isteyenlerin kurgusudur. Hedefleri bağımsız ve özgür Türkiye'dir. Hedefleri milletin birliğidir. Vesayetin araçları, maskeli işbirlikçileriyle istikrarsızlık ve devleti işlevsiz hale getirmektir. Bir daha asla başaramayacaklar.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy: Millî irademizi ve demokrasimizi hedef alan karanlıkları unutmayacağız. 12 Eylül darbesinin yıl dönümünde tüm demokrasi şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım: 12 Eylül darbesinin 41. yılında millet iradesine ket vuran darbeleri bir kez daha lanetliyoruz. Demokrasi düşmanları, 15 Temmuz'da milletin karşısında aldıkları büyük yenilgiyle sonsuza dek tarihe gömülmüştür.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: En son 15 Temmuz darbe girişimine karşı gösterilen millet direnişi ve o gece Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu kararlı ve dirayetli tutum ülkemizi ve demokrasimizi düşman işgaline karşı korumuştur. 27 Mayıs darbesinden beri süren bu düşmanlıkla mücadelemiz sürecektir, Hukuk dışı vatanseverlik olmaz. Her darbe, millet düşmanlığıdır. Darbeler ve vatanseverlik bir arada olamaz.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan: Tarihin kara lekelerinden 12 Eylül Darbesi'nin üzerinden 41 yıl geçti. Yaşanan acılar, zulümler, kayıplar unutulmadı elbette. Bugün unutulmayan bir şey daha var ki darbecilere/destekçilerine yağdırılan lanetler.. Kurdukları saltanatları uzun sürecek sandılar; millet kazandı.

ZALİMLERİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 12 Eylül darbesinin 41. yılında, müzeye çevrilen Ulucanlar Cezaevi'ni ziyaret etti. Gül, ziyareti sırasında karşılaştığı, 1978'de 110 yıl hapis cezasına mahkum edilen ve 14 yıl kaldığı Ulucanlar Cezaevi'nden 1991'de afla çıkan Hakverdi Satılmış ile bir süre sohbet etti. Bakan Gül, "Zalimleri asla unutmayacağız, darbecileri asla unutmayacağız. Türkiye'yi sokakta bulmadık, darbecilere, vesayetçilere hiç prim vermeyeceğiz, verdirmeyeceğiz" dedi.

  • adalet bakanı abdulhamit gül
  • 12 eylül darbesi
  • askeri darbe
  • 1980 darbesi
  • cumhurbaşkanı yardımcısı fuat oktay
<p class='MsoNormal'>Gelecekte yer alması beklenen yerli ve milli üretim araçlar  da TeknoFest'te ha

Ayakları Yere Basmayan Festival: TeknoFest

Kars'a mevsimin ilk karı düştü

Çalışırken emekli maaşı nasıl artar? İşte yapmanız gerekenler

Efsanevi canavar halktan saklanıyor mu? Gizli görüşmeler bile yapılmış