• $7,3853
  • €8,9671
  • 440.204
  • 1538.04
26 Aralık 2020 Cumartesi 07:01 | Son Güncelleme:

100 inşaattan 300 milyon lira rüşvet!

100 inşaattan 300 milyon lira rüşvet!
- SONER KAN

CHP'li Ceyhan Belediyesi'nin eski başkanı Aydar'ın, usulsüz ruhsat karşılığı 300 milyon lira rüşvet topladığı belirlendi.

Adana’nın Ceyhan İlçesi’nde CHP’li belediyeye yönelik olarak düzenlenen, Ceyhan Belediyesi eski Başkanı Kadir Aydar’ın, organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla tutuklandığı rüşvet operasyonunda çarpıcı detaylara ulaşıldı. Buna göre ilçede 100’e yakın inşaata usulsüz olarak ruhsat verilip, karşılığında da 300 milyon lira rüşvet alındığı öne sürüldü. Paraların da Ceyhanspor ile ilçede kreş yapımına destek verilmesi için bağış adı altında toplandığı, ancak belediyeye ve kulübe tek kuruş dahi verilmediği ortaya çıktı.

ZORLA KREŞE ‘BAĞIŞ’

İddialara göre Ceyhan Belediyesi İmar ve İstimlak Müdürlüğü ile Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçe genelindeki imara aykırı veya ruhsatı olmayan işletmeleri tek tek tespit edip, onlarla bağlantıya geçerek, Ceyhan Belediyesi eski Başkanı Kadir Aydar’la görüşmelerini sağladı Bu işletme sahiplerinin Ceyhanspor’a ya da kreş yapımına destek için bağış yapmaya zorlandıkları tespit edildi.

İZİNSİZ 6 BLOK YAPTILAR

4 blok için inşaat izni alan bir firmanın, usulsüz olarak 6 blok yaptığı, belediyenin de görmezden geldiği belirtildi. Ceyhan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Can’ın, kendisine ait fabrikasının yüzde 40 olması gereken kapalı alanını, Kadir Aydar ve ekibine verdiği 135 bin dolarlık rüşvet sonrası yüzde 100’e çıkarttığı, belediyenin de bu işleme ruhsat verdiği öğrenildi. 

<p>HDP’nin Esenyurt ilçe binasına düzenlenen operasyon  kapsamında terör örgütü elebaşı Abdull

HDP siyasette sona mı yaklaştı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Karlı kış günlerinde ''Van usulü beyzbol'' oynayarak eğleniyorlar

Kutup ayılarını görüntülemek istedi, az daha canından oluyordu!