• $7,4661
  • €9,0189
  • 411.153
  • 1531.05
27 Ağustos 2012 Pazartesi 02:13 | Son Güncelleme:

100 bin lira samanlıkta kül oldu

100 bin lira samanlıkta kül oldu

Orhangazi'de bir çocuğun çakmakla oynadığı sırada çıkan yangında, çocuğun ailesinin 100 bin lirasını sakladığı öne sürülen samanlık tamamen yandı.

İddiaya göre, Gedelek köyünde yaşayan Hakkı Üncü'nün 8 yaşındaki oğlu Sami Üncü, kuzeniyle samanlıkta oynadığı sırada çakmakla samanları tutuşturdu. Çocukların haber vermesi üzerine samanlığa koşan anne Yıldız ve baba Hakkı Üncü, çabalarına rağmen alevleri söndüremedi. Büyüyen yangın, samanlığın yan kısmındaki hayvan ağılına da sıçradı.

Hayvanları barınaktan çıkarmayı başaran Hakkı Üncü'nün yardım istemesi üzerine köy halkının yanı sıra Orhangazi ve Gemlik belediyeleri itfaiye ve Orman İşletme Şefliği ekipleri yangına müdahale etti. Ekiplerin müdahalesine rağmen samanlık ve hayvan barınağı tamamen yandı.

Hakkı Üncü, bir süre önce sattığı hayvanların geliri olan 100 bin lirasını samanlığa sakladığını öne sürerek, gözyaşlarına hakim olamadı.

Fenalaşan Yıldız Üncü ise tüm birikimlerinin yangında yok olduğunu ifade etti. Üncü'ye bölgedeki sağlık ekipleri müdahale etti.

Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı.

<p>Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 2020/2021 pazarlama  yılında pancar ve şeker üretiminde t

Türkiye şekerini yurt dışından mı alıyor?

İzmir'de deniz 50 metre çekildi! Tekneler karaya oturdu

NASA'nın paylaşımı büyük ilgi gördü. İşte Mars'tan en yeni fotoğraflar...

Müslüm Gürses, isminin verildiği müzede anıldı