• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
22 Şubat 2021 Pazartesi 03:54 | Son Güncelleme:

1 milyon 200 bin turist geldi! Salgında iyileşmek için Türkiye'yi seçtiler

1 milyon 200 bin turist geldi! Salgında iyileşmek için Türkiye'yi seçtiler

Türkiye, salgın döneminde 1 milyon 200 bin turistin tercihi oldu. Türk hekimlerine güvenen turistler, en çok cerrahi operasyonları seçti.

Türkiye'de, koronavirüsle mücadelede aşılama programının başarısı, şehir hastanelerinin üstlendiği önemli rol ve adını sıkça duyuran Türk hekimleri ile sağlık sektöründe dünyada konuşuluyor. Dünya sağlık sektöründe Tayvan, Hindistan ve Malezya'nın ardından 4'üncü sırada yer alan Türkiye, salgın kaynaklı seyahat kısıtlamalarına rağmen sağlık turizminde 1 milyon 200 bin turistin tercihi oldu. Turistlerin hizmet aldığı ilk alan cerrahi operasyonlar oldu. Kalp ve damar cerrahisi, tüp bebek tedavisi ve kanser tedavisi için de turistlerin tercihi Türk hekimler oldu. 2020 yılında sağlık turizminden 4 milyar dolar gelir elde edildi. Salgın ile mücadelede sağlanan başarı ve inşaları devam eden şehir hastaneleri ile Türkiye'nin 2021 yılında çok daha büyük sıçrama yapması bekleniyor.

AVUSTURYA'DAN GELİP İYİLEŞTİ

Avusturya'da Hanım Erdoğan'a (39) yumurtalık kanseri teşhisi konuldu ancak pandemi nedeniyle ameliyetı ertelendi. Türkiye'ye dönen Erdoğan, ülkesinde sağlığına kavuştu.

<p>Eski Başbakanlardan Prof. Dr. Tansu Çiller, 28 Şubat sürecini, 'Sayın Cumhurbaşkanı Demirel taraf

Eski Başbakan Tansu Çiller'den 28 Şubat mesajı

Avni Yıldırım ve Saul Alvarez müsabaka öncesi tartıldı

Konya'da mısır hasadının yapıldığı tarlada 40 metre derinliğinde obruk oluştu!

Kızılcahamam-Çerkeş Tüneli açıldı! Seyahat süresinin 15 dakikadan 3 dakikaya inecek