• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
23 Şubat 2019 Cumartesi 10:29 | Son Güncelleme:

İşte beklenen yeni Peugeot 208

İşte beklenen yeni Peugeot 208

Peugeot’un uzun zamandır beklenen 208 modelinin görselleri bir Fransız otomotiv haber sitesinde duyuruldu.

TM Dijital Haber Merkezi

Otomotiv dünyasının yenilikleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Peugeot’ta bu yenilikleri sunacak olan markalardan bir tanesi. Herkesin uzun zamandır beklediği model olan 208, sonunda bir Fransız otomotiv haber sitesinde duyuruldu.

Peugeot 508 modelinin ön yüzüne sahip olan yeni Peugeot 208, bir kaplanın dişlerini anımsatan gündüz farları ve 508’e yine çok benzeyen uçtan uca siyah bir kaplamaya sahip olan stop lambaları ile çok farklı bir otomobil olarak karşımıza çıkıyor. Günümüzde bu kadar radikal değişim geçirmeyen B Segmenti içinde bir ilham kaynağı olacak olan otomobilin, en büyük rakibi ise yeni Renault Clio. Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan Clio ile aynı gün tanıtılacak otomobilin, benzinli, dizel ve elektrikli seçenekleri bulunan ilk B segmenti hatchback olacak.  

DS markasının DS3 modeliyle aynı CMP alt yapısını kullanan otomobilde, hem elektrikli, hem dizel hem de benzinli üniteler için uygunluk sağlanıyor. Bu alt yapıyı kullanan ikinci otomobil olan aracın, elektrikli versiyonu hala tamamlanmamış olsa da, 300 km civarında menzile sahip olmasını bekliyoruz.

1.2 Puretech benzinli motora sahip olacak olan otomobilde dizel seçeneği ise 2019’un son aylarında satışa sunulacak. 110, 130 ve 150 beygir aralığında güçlere sahip olacak otomobilin, dizel versiyonunda ise yeni 1.5 litrelik BlueHDi ünite kullanılacak.

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü