• $9,514
  • €11,057
  • 545.45
  • 1507.99
22 Haziran 2015 Pazartesi 01:45 | Son Güncelleme:

ŞOK! Lucescu Fener‘den intikam alıyor!

ŞOK! Lucescu Fener‘den intikam alıyor!

F.Bahçe’nin Vitor Pereira ile anlaşmasını sindiremeyen Rumen hoca çamura yattı. Brezilyalı golcü Luiz Adriano, 1 Ocak 2016 bedava gelebilir. Ancak F.Bahçe hemen istiyor. Bunu fırsata çevirmeye çalışan Mircea Lucescu da sambacının bonservis bedelini “12 milyon euro”ya kadar çıkardı.

F.BAHÇE’NİN İsmail Kartal ile yollarını ayırmasının ardından teknik direktör adaylarından biri de Mircea Lucescu idi. Luce yerine agresif hücum futbolunu seven Portekizli Vitor Pereira tercih edildi. Aradan yıllar geçse de “Köpekler istedi diye atlar ölmez” çıkışı unutulmamıştı. Ancak Mircea Lucescu ile F.Bahçe’nin yolları tekrar kesişti. Bu kez transfer pazarlığı masasındaki isim Shakhtar Donetsk’in Brezilyalı golcüsü Luiz Adriano idi. 2007’den beri Shakhtar Donetsk ile kazanmadık kupa bırakmayan Adriano’ya Rus Spartak Moskova ve Krasnodar da talipti. Ama Adriano’yu almaya paraları yetmedi. 

“SATMAM” DİYE İNADA BİNDİRDİ

Rus kulüpler devreden çıkarken, Adriano’nun ismi Milan, Sevilla ve Atletico Madrid ile geçmeye başladı. Özellikle Milan yakından ilgileniyordu. Ancak 1 Ocak 2016’da sözleşmesi bittiğinde bedava alabilecekleri bir futbolcuya bonservis bedeli ödemek istemediler. Adriano’nun istediği yıllık 3 milyon 750 bin euroyu veren tek kulüp de F.Bahçe idi. Sarı-Lacivertliler ile Adriano her konuda anlaştı. Sıra 31 Aralık’ta sözleşmesi bitecek olan Shakhtar’dan bonservisini almaya gelince sürpriz bir kriz çıktı. Lucescu önce “Ben Luiz Adriano’ya satmam. Kesinlikle kadromda görmek istiyorum” dedi.
 
SORUN BU HAFTA İÇİ ÇÖZÜLÜR

Bunun üzerine Adriano devreye girdi, “Ben Ukrayna’da bir daha top oynamam. F.Bahçe ile anlaştım. Bırakın gideyim. Nasıl olsa 6 ay sonra sözleşmem bitiyor. Hiç değilse para kazanın” diyerek Shakhtar yönetimini ikna etti. Ancak F.Bahçe’nin kendisi yerine Vitor Pereira’yı takımın başına getirmesini affetmeyen Lucescu, satışa karşı çıktı. Shakhtar yönetimi de 6 ay sonra sözleşmesi bitecek Brezilyalı için 12 milyon euro fiyat çekti. Sorun bu hafta çözülüyor. Adriano da Fenerli olacak.

EUROFOOTBALL RAKAMLARI AÇIKLADI

Eurofootball, Mircea Lucescu’nun Adriano’yu satmak istemediğini ve bu yüzden Shakhtar Donetisk’in 12 milyon euro gibi astronomik bir bonservis bedeli talep ettiğini vurguladı. Ancak Adriano’nun seçimini çoktan F.Bahçe için yaptığı yazıldı.

<p>Irak  ve Suriye'ye 2, Lübnan'a 1 yıl asker gönderme süresinin uzatılmasına ilişkin  Cumhurbaşkanl

CHP Tezkereye 'Hayır' Oyu Vereceğini Açıkladı

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu