• $28,9919
  • €31,2252
  • 1866.62
  • 7913.76
17 Mayıs 2016 Salı 01:44 | Son Güncelleme:

Şenol Güneş: 'Seneye 3. yıldızı takacağım'

Şenol Güneş: 'Seneye 3. yıldızı takacağım'

Şenol Güneş, "Jübilem Beşiktaş'ta" sözlerine açıklık getirdi: Ben Beşiktaş'a 3. yıldızı takan hoca olacağım. Bu da gelecek sezon gerçekleşecek."

BEŞİKTAŞ'IN başında önemli bir başarı hikayesi yazan ve oynattığı futbolun ödülü olarak 64 yaşında ilk şampiyonluğunu yaşayan Şenol Güneş, gelecek yıllarda da aynı başarıları istiyor. Vodafone Arena'da şampiyonluk coşkusu yaşarken foto muhabirlerine, "Daha çok şampiyonluk fotoğrafı çekeceksiniz" diyen tecrübeli teknik adam, basın toplantısında ise, "Jübilem Beşiktaş'ta" mesajı vermişti. Bu sözlerin ise sırrı çözüldü.

DEVLER LİGİ'NE ABONE

Geçen sezon Bursaspor'a oynattığı futbol ve başarı sonrasında Beşiktaş'a gelen Güneş, en az 3 yıl daha Beşiktaş'ta kalmak istiyor. İlk hedefi ise Beşiktaş'a 3. yıldızı seneye takmak. Şu an 14. şampiyonluğunu kazanan Kara Kartal'a gelecek sezon da şampiyonluk yaşatmak isteyen Güneş, Şampiyonlar Ligi'nin gediklisi bir Beşiktaş yaratmak istiyor. Yakın çevresine Güneş, "Ben Beşiktaş'a 3. yıldızı takan hoca olmak istiyorum, bunu başaracağım" dedi.

LOSER DEĞİL WİNNER

ŞENOL Güneş teknik adamlık kariyerinde aslında uzun yıllar kaybeden (Loser) gibi gösterildi. Trabzonspor ile 1996 ve 2011 yıllarında şampiyonluğu finalde kaybetmesi bunda asıl gerekçe olarak gösterildi. Ancak 1987'de teknik adamlığa başlayan Şenol Güneş, çalıştırdığı tüm takımlarda büyük iz bıraktı. A Milli Takım'ı 2002 Dünya Kupası'nda üçüncü yapan Güneş, geçen sezon Bursaspor'a büyük heyecan yaşattı. Kupa finalinde kaybeden Güneş için "Kaybeden en güzel hoca" benzetmeleri yapılıyordu. Ancak o gittikten sonra Trabzon, Bursa başta tüm takımlar onu aradı. Kazanan ise bu sezon hem Güneş hem de Beşiktaş oldu. 

5. KRALINI ÇIKARTIYOR

ŞENOl Güneş'in teknik adamlık kariyerinde en büyük başarılarından birisi de sürekli Gol Kralı çıkartmak oldu. Parlattığı oyuncularla ün kazanan ve şampiyonluk tacını Beşiktaş'ta takan Güneş, Mario Gomez'in Gol Kralı olmasıyla büyük bir başarıya daha imza atacak. 26 gollü Süper Mario'nun gol kralı olması neredeyse garanti. Son hafta 20 gollü Eto'o eğer G.Antep'e 7 gol atarsa ki,bu mucize ötesi bir durum ve Güneş böylece 5. Gol Kralı'nı çıkartacak. Deneyimli hoca, daha önce Şota, Fatih Tekke ve Burak Yılmaz'ı değişik dönemlerde Trabzonspor'da, Fernandao'yu da Bursa'da Kral yaptı. Ayrıca Süper Lig'in son 5 sezonunun 3'ünde Güneş'in öğrencileri Kral oldu.  

SİSLİ GÖNDERME

OSMANLI maçı sonrasındaki basın toplantısında Şenol Güneş, G.Saray'da çalıştığı dönemde "Bunlar benim için kara bulut değil sis" diyen Mustafa Denizli'ye göndermede yaparak, "Sis gördük, yağmur gördük, kar gördük, engel gördük ama devam ettik" derken karşılaştığı zorlukları anlaşmıştı.

GÜNEŞ'TEN 4 MESAJ

TS'LİLERİN DUASI ÇOK ÖNEMLİYDİ

1- "18 takımın mücadele ettiği bir lig oynadık. Rakibimiz F.Bahçe iyi bir takım, iyi mücadele ettiler ancak biz daha iyiyiz. Özellikle Trabzonspor taraftarının duası da bizim için de önemliydi."

CENK 10 YIL GÖTÜRECEK

2- ŞAMPİYONLUĞUN birçok kırılma noktası var. Tolgay ile Veli'ye çok üzüldüm, onlar açısından kayıp bir yıl oldu. Gökhan'ın zaman zaman dalgalanmaları oldu. Cenk inanılmaz bir oyuncu, 10 yıl boyunca Türkiye ondan faydanalanacak. Cenk'in her maçta, "Beni al beni al" diye bana hissettirmesi büyük bir iş."

TEŞEKKÜRLER BİLİÇ-AYBABA

3- "BÜTÜN oyuncuların alnından öpüyorum. Gomez'in golleri atması, Sosa'nın pasları, Serdar'ın gözyaşları ve Necip'in hırsı, Mustafa'nın kadroya girme savaşı, desteği önemliydi. Özellikle başkanımızın benden önce başlayan projesi vardı, başkanı tebrik ediyorum. Benden önce çalışan Samet Aybaba'ya ve Bilic'e teşekkür ediyorum. Bu kadroyu ayağa kaldırmak için herkes bir tuğla koymuştur."

ACILAR ÇEKİP BURAYA GELDİM

4- "GERİYE baktığımda ne acabalar gördüm. Bugün hiçbir şey değil. Acılar çekerek geldim. 30 sene önce kaybettiğiniz, elinizden alındığını düşündüğünüz bazı değerleri pes etmeden yapıyorsanız, mutlusunuz. Benim için başarı ve başarısızlık aynı mesafede duruyor. İkisi de tehlikelidir.

Tel Aviv'de Netanyahu protestosu... 'İsrail'i yıkan adam!'
Tel Aviv'de Netanyahu protestosu... 'İsrail'i yıkan adam!'

Tel Aviv'de Netanyahu protestosu... 'İsrail'i yıkan adam!'

Batı'da Gazze sansürü... İsrail'e karşı gelmekten korkuyorlar
Batı'da Gazze sansürü... İsrail'e karşı gelmekten korkuyorlar

Batı'da Gazze sansürü... İsrail'e karşı gelmekten korkuyorlar

İngiliz medyasından şoke eden iddia... ABD uçakları katliama ortak oldu
İngiliz medyasından şoke eden iddia... ABD uçakları katliama ortak oldu

İngiliz medyasından şoke eden iddia... ABD uçakları katliama ortak oldu