• $8,155
  • €9,7089
  • 457.312
  • 1393.24
30 Haziran 2018 Cumartesi 16:20 | Son Güncelleme:

Artık dayanamadı! Mesut Özil sessizliğini bozdu

Artık dayanamadı! Mesut Özil sessizliğini bozdu

Almanya'nın Dünya Kupası'na 80 yıl sonra ilk turda veda etmesinin ardından Türk asıllı futbolcu Mesut Özil, en çok eleştirilen isimlerdendi. Özellikle de aşırı sağcıların hedefindeydi. Yıldız futbolcu sonunda sessizliğini bozdu. Sosyal medya hesabından ırkçılığa hayır etiketiyle bir açıklama yaptı, 'Yeteri kadar iyi değildik' dedi.

Almanya'da Dünya Kupası'ndaki tarihi başarısızlık hala gündemde. Turnuvaya ilk turda veda edilmesinin ardından Alman basınında en çok eleştirilen isimlerden biri Türk asıllı Mesut Özil. Özellikle yıldız futbolcunun takım arkadaşı İlkay Gündoğan ile mayıs ayında Londra'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la çekildiği fotoğraf sık sık gündeme getirildi. Fotoğrafın takımda huzursuzluk yarattığı iddia edildi.

Konuyla ilgili İlkay Gündoğan açıklama yapmış, buluşmanın hiçbir siyasi amaç taşımadığını söylemişti. Mesut Özil'den ise bir açıklama gelmemişti. 29 yaşındaki futbolcu sessizliğini bozdu, sosyal medyadan bir açıklama yaptı. Açıklamasında "ırkçılığa hayır" etiketi kullanan Özil, "Dünya Kupası'ndan elenmek beni çok yaraladı, yeteri kadar iyi değildik. Bunu aşmak için zamana ihtiyacım var" dedi.

Almanya'nın 2014'te Dünya Kupası şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Mesut Özil'in milli takımdaki geleceği büyük merak konusu.

<p>Koronavirüs salgınının uzun süredir kontrolden çıkmış olduğu ABD'de son durum ne? Aşılama süreci

ABD'de koronavirüs salgınında son durum

Beşiktaş, Erzurum'a ayak bastı

Zonguldak'ta dereden akan çamurlu su denizin rengini değiştirdi

Nisan ayında yağan kar Domaniç Dağları'nı beyaza bürüdü