• $8,1275
  • €9,8062
  • 461.071
  • 1367.05
30 Haziran 2018 Cumartesi 17:32 | Son Güncelleme:

3 büyükler Merih Demiral için sıraya girdi

3 büyükler Merih Demiral için sıraya girdi

Bu sezonu Sporting Lizbon'da geçiren 1.92'lik dev stoper Merih Demiral'ı Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe kiralamak istiyor. Ayrıca bir çok Avrupa kulübünün de Merih Demiral'le ilgilendiği de öne sürüldü.

Sporting Lizbon forması giyen Merih Demiral için Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş devreye girdi. Transfer döneminde daha çok kiralama formülüne gitmeye hazırlanan dev kulüpler 1.92'lik dev stoper Merih Demiral için Portekiz kulübünün kapısını çaldı. Milli futbolcuyu İngiliz ve İspanyol kulüpleri de istiyor.

Sporting Lizbon işler karışmış durumda. Portekiz devinde kısa süre içinde başkan ve teknik direktör değişti. Bu kargaşa nedeniyle Merih Demiral en azından 1 sezon kiralık olarak takımdan ayrılmaya sıcak bakıyor.

Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe oyuncunun danışmanlarına kiralama teklifini yaptı. Merih'i ayrıca İspanyol ve İngiliz kulüpleri de istiyor.

6 ayda kendini gösterdi!

İki ayağını da çok iyi kullanan 20 yaşındaki futbolcu 2 sezon önce Fenerbahçe alt yapısından ayrılmış ve Portekiz'in Alcanense kulübüne transfer olmuştu. 6 ay 3. ligde forma giyen Merih, dev kulüplerin dikkatini çekerek Sporting Lizbon'a transfer olmuştu.

Serbest kalma bedeli 45 milyon Euro

Geçen sezonu Sporting Lizbon 2'de geçiren ve 26 maçta forma giyen Merih Demiral ayrıca A takım ile Portekiz Kupası maçında forma giyme şansı buldu. Bu sezon başında 5 yıllık sözleşme imzalanan Merih'in sözleşmesinde 45 milyon Euro'ya serbest kalır maddesi bulunuyor.

(Fanatik)

<p>Meteoroloji Genel Müdürlüğü Hava Tahmin Uzmanı Yusuf Ziya Yavuz'un değerlendirmeleri şöyle:<br></

Çamurlu yağmur devam edecek mi?

Bartın'da parklar koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatıldı

Tuzla'da karaya oturan geminin kurtarılması için keşif çalışmasına başlandı

Türk bilim insanı keşfetti! Rüzgar enerjisinde yeni dönem