• $7,4294
  • €8,982
  • 412.302
  • 1471.39
23 Ocak 2021 Cumartesi 02:43 | Son Güncelleme:

Ziraat Bank'tan Şuşa'ya şube

Ziraat Bank'tan Şuşa'ya şube

Ziraat Bankası, Azerbaycan'ın 30 yıllık Ermenistan işgalinden kurtardığı Şuşa'da şube açma kararı aldı. Banka bu yıl Nahçıvan'da da şube açmayı planlıyor.

Ziraat Bank Azerbaycan Genel Müdürü Avni Demirci, Ermenistan işgalinden kurtarılan Şuşa kentinde şube açacaklarını duyurdu. Demirci, Azerbaycan’ın 2020’de topraklarını işgalden kurtararak 30 yıldır devam eden sorunu çözdüğünü ve kanayan yarayı kapattığını belirtti.

SAVAŞ ARTIK BİTTİ

Türkiye’nin, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Azerbaycan’a her türlü katkıyı verdiğini hatırlatan Demirci, “Artık savaş bitti. Artık o bölgenin kalkınması ve Azerbaycan ekonomisine entegre edileceği bir döneme girdik. Bu dönemde Ziraat Bankası olarak Azerbaycan’a geldiğimiz ilk günden yaptığımız şeyleri o bölgede de yapma kararı aldık” dedi. Demirci, Türkiye’nin desteğinin bir göstergesi olarak Şuşa’da yer almak istediklerini belirterek “Şuşa’da şube açma kararı aldık. Bununla ilgili prosedürlerimizi tamamlıyoruz” dedi.

BİRKAÇ AYA HAZIRIZ

Demirci “Devletin ilgili kurumlarından gerekli izinler alındıktan sonra şubemizi orada açacağız. Birkaç ay içerisinde açmaya hazırız. Fakat ne zaman gideceğimiz ve açacağımız devletin vereceği karara bağlı” bilgisini verdi.

KARABAĞ’A ÖNEM VERİYORUZ

Karabağ bölgesine büyük önem verdiklerini vurgulayan Demirci, devletin sübvansiyonlarının dışında o bölgede istihdam ve üretim sağlayıcı yatırımcılara daha uygun şartlarda krediler vermeyi hedeflediklerini bildirdi. Demirci, 2021’de Nahçıvan’da da şube açacaklarını bildirerek “Ziraat Bankası, Azerbaycan ekonomisine destek ve katkı vermeye devam edecek” diye konuştu.

<p>Peki, koronavirüste son durum ne? Aşılarla ilgili yapılan araştırmalar  bize ne söylüyor? Sürü ba

Aşı araştırmaları bize ne söylüyor?

Suya yumurta kırarak balık avladı! Böylesi ne görüldü ne de duyuldu

Biz fark etmeden etrafımızı saran yüzler

Sabahları kendinizi yorgun hissediyorsanız bu karışımı deneyin