• $8,1144
  • €9,7967
  • 464.708
  • 1365.27
22 Şubat 2019 Cuma 16:16 | Son Güncelleme:

Yerli otomobilin üretileceği il belli oldu

Yerli otomobilin üretileceği il belli oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede onlarca ilin talip olduğu yerli otomobilin üretim yeri için Bursa'yı işaret etti. Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun Bursa'ya yakın bir yerde olmak şeklinde kendilerine talepte bulunduğunu kaydeden Büyükdede, Bursa'da da yer bulmakta zorluk çektiklerini ifade etti.

Bilecik Valisi Bilal Şentürk'ü makamında ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede gazetecilerin sorularını yanıtladı.

YERLİ OTOMOBİL İÇİN İYİ BİR ÇALIŞMA VAR
Büyükdede, yerli otomobil çalışmalarının hangi aşamada olduğu sorusu üzerine, "Şu anda yerli otomobille ilgili olan TOGG iyi bir çalışmanın içinde. Başında da çok değerli bir arkadaşımız var sağ olsun. Biz de destek veriyoruz. Şu anda hızla özellikle Gebze'deki Bilişim Vadisi'nde, orası da Bakanlığımıza bağlı bir kurum, onun 16'ncı katında mühendisler grubu start veriyorlar, yeni başladılar." ifadelerini kullandı.

Yerli otomobil projesi gündeme geldiğinde çok sayıda il üretim yeri olmak için talip olmuştu.

Şu anda fabrikanın kurulacağı yer ve tesisin büyüklüğünün belirlenmesiyle ilgili sürecin devam ettiğini söyleyen Büyükdede, hazırlıkların hızla ilerlediğini dile getirdi.

ÜRETİM BURSA'DA OLSUN İSTENİYOR
Büyükdede, fabrikanın Bilecik'te kurulması ihtimalinin olup olmadığı sorusuna, "Şu anda onların bizden talebi daha Bursa'ya yakın bir yerde olmak şeklinde ama Bursa'da da yer bulmakta zorluk var. Yer seçimi hakkı onların, onlara bırakmamız lazım." yanıtını verdi.

(AA)

<p>Aynı insanlara denk gelenler; Neden hep aynı şekilde ilişkilerim son buluyor?  Neden hep aynı sor

Neden sürekli aynı tip insanları kendime çekiyorum?

EURO 2020 kupası Roma'da sergilendi

Devrilen tırın altında kalarak alev alan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti

Aksaray'daki gizemli yer altı şehri ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor