HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,4638
  • 6,2052
  • 212.764
  • 93.287
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Yerli futbolcuya TL, yabancıya döviz!

Görüşe açılan tebliğe göre Türkiye’de yerleşik kişilerin iş sözleşmesi Türk Lirası cinsinden yapılacak. Bu kural Türk vatandaşı olmayanlar için geçerli olmayacak. 

x

Dövizli sözleşmelerde TL dönemi getiren tebliğ Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından görüşe açıldı. Söz konusu tebliğ ile futbolcuların hangi para birimi üzerinden sözleşme imzalayacağı konusunu netleşmiş oldu. 

Yurtdışı işleri hariç

Tebliğde “Türkiye’de yerleşik kişiler; yurtdışında ifa edilecekler dışında kalan iş sözleşmelerinde sözleşme bedelini ve bu sözleşmelerden kaynaklanan diğer ödeme yükümlülüklerini döviz cinsinden veya dövize endeksli olarak kararlaştıramazlar” ifadeleri yer alıyor. Bu maddeyle beraber Türk futbolcularının dolar veya euro cinsi sözleşme yapmasının önüne geçiliyor.

Bir engel bulunmuyor

Tebliğde “Türkiye Cumhuriyeti ile vatandaşlık bağı bulunmayan Türkiye’de yerleşik kişilerin akdedecekleri, taraf olduğu iş sözleşmelerinde, sözleşme bedelinin döviz cinsinden veya dövize endeksli olarak kararlaştırılması mümkündür” denildi. Dolayısıyla yabancı futbolcularla dövizle sözleşme imzalamanın önünde bir engel bulunmuyor. 

Kulüpler mutabık kaldığını açıkladı

Geçen  hafta Kulüpler Birliği Genel Kurulu sonrası Başkan Fikret Orman “Türkiye’deki yerleşik insanlarla yapılan sözleşmelerin TL’ye dönülmesi üzerinde mutabık kaldı” ifadesini kullandı.

 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1994 yılında Taksim´e yapmayı planladığı caminin yerini gazetecilere gösterdi

Başkan Erdoğan 1994 yılında Taksim´e cami yapacağını açıklıyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kayayı, petrol üretiminde ve kanser ilacında kullanmak için çalışıyorlar

Denizlerin en korkunç ve ilginç canlıları

En Çok Okunanlar