• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
19 Ocak 2021 Salı 01:51 | Son Güncelleme:

Yazlık bölgelerde konut fiyatları fırladı

Yazlık bölgelerde konut fiyatları fırladı

Pandemi, evde geçirilen vaktin uzamasıyla birlikte konut tercihlerini de etkiledi. Daha geniş, müstakil ve bahçeli evlere talep arttı.

Yazlık bölgelerde daha uzun süreler geçirilmeye başlandı ve bu da konut fiyatlarına artış olarak yansıdı. Teknoloji Odaklı Gayrimenkul Değerleme Ve Lokasyon Analizi Platformu Endeksa.com’un yaptığı çalışmaya göre, yazlık bölgelerde konut satış fiyatları son bir yılda yüzde 62’ye, kira bedelleri ise yüzde 37’ye kadar arttı. Yazlık bölgeler içinde konut satış fiyatı en fazla artan yerler Fethiye, Bodrum ve Alanya oldu. Kiraların en fazla artış gösterdiği bölgeler ise Urla, Çeşme ve Fethiye. Yazlık bölgeler içinde konut satış fiyatı en yüksek olanlar ise Çeşme, Bodrum ve Urla. Gayrimenkul Borsası AŞ (GABORAS) verilerine göre de, Türkiye’nin kıyı şehirlerinde konut fiyatları 3 yılda yüzde 80’e varan oranlarda arttı.

BALKONA TALEP ARTTI

Emlakjet’in paylaştığı verilere göre de, pandemide Türkiye genelinde balkonlu ev aramaları geçen yıla göre yüzde 80 artış gösterirken, bahçeli ve havuzlu ev aramaları yüzde 50, dubleks ve 2 katlı ev aramaları ise 2 kattan fazla arttı. 

<p>Duygu Gecü Yüzseven'in sunduğu Sağlık Raporu programında Prof. Dr. Gürkan Arıkan sağlıklı doğumda

Kök hücre tedavisi hangi hastalıklara çare oluyor?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!