• $7,1684
  • €8,741
  • 415.564
  • 1483.02
01 Aralık 2020 Salı 09:40 | Son Güncelleme:

Yatırım uzmanı Mobius'tan dikkat çeken yorum: Türkiye'nin görünümü çok iyi

Yatırım uzmanı Mobius'tan dikkat çeken yorum: Türkiye'nin görünümü çok iyi

Milyarder yatırımcı Mobius, önümüzdeki yıl gelişen piyasaların daha iyi performans göstermelerinin beklendiğini söyledi. Mobius, "Türkiye'nin önümüzdeki 1-2 yıl sonrası için görünümleri çok iyi." açıklamasını yaptı.

Yatırım gurusu olarak bilinen milyarder yatırımcı Mark Mobius, 2021 yılında gelişen piyasaların gelişmiş piyasalardan daha iyi performans göstermelerinin beklendiğini söyledi. Mobius, "Türkiye'nin önümüzdeki 1-2 yıl sonrası için görünümleri çok iyi." açıklamasını yaptı.

Sabah'ın haberine göre, milyarder yatırımcı Mark Mobius, 2021 yılında gelişen piyasaların gelişmiş piyasalardan daha iyi performans göstermelerinin beklendiğini ifade etti.

Gelecek yıl Covid19 aşılarının uygulanması ile karantina tedbirlerinin ortadan kalkacağını belirten Mobius, şunları kaydetti:

"Her ne kadar 2021 yılında herkese aşı yapılması zor olsa da aşının olması muhteşem bir psikolojik etki yapacak. 2021 ekonomik açıdan çok iyi geçecek."

Mobius, gelişen piyasalarda Çin ve Hindistan'ın şu an kendileri için öne çıktığını belirtirken, "Ancak başka ülkeler de var. Güney Kore ve Tayvan önemli. Türkiye ve Güney Afrika'nın gelecek 1-2 yıl sonrası için görünümleri çok iyi." ifadelerini kullandı.


Haberin Özeti

Yatırım gurusu olarak bilinen milyarder yatırımcı Mark Mobius, gelişen piyasaların gelecek yıl daha iyi performans göstermelerinin beklendiğini söyledi.
"Türkiye'nin önümüzdeki 1-2 yıl sonrası için görünümleri çok iyi."
<h3><strong>FENERBAHÇE'DE EROL  BULUT SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİYOR</strong></h3><p>Sarı-lacivertlile

Haftanın Futbol Başlıkları... Erol Bulut görevden alınacak mı?

Bitlis'te metrelerce yükseklikteki karla zorlu mücadele böyle görüntülendi

Karlı ve sisli hava Yıldız Göleti'ne estetik kattı

Kars'ın asırlık abideleri minyatüre dönüştü