HAVA DURUMU

Yaşadığınız şehrin günlük hava durumunu görüntüleyin

  • 5,6182
  • 6,4807
  • 221.409
  • 98.989
SON DAKİKA HABERLERİ
Tümü
Reklamı Kapat

Yapılandırma tarihli kur esas alınacak

Kredi garanti kurumlarına sağlanan Hazine desteğine ilişkin kararda değişiklikler yapan Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

x

Buna göre kredi garanti kurumlarınca sağlanan döviz kredileri ve dövize endeksli kredilerin TL cinsinden yapılandırılması imkanı getirilirken, bunun kullanılması halinde yapılandırma tarihindeki Merkez Bankası  döviz kuru esas alınacak. 

VADEYE 36 AY İLAVE EDİLECEK 

Karara göre, bu kapsamda sağlanacak kefalette, işletme kredilerinin vadesi asgari altı ay, anapara ödemesiz dönemi en fazla bir yıl olmak üzere azami beş yıl olacak.  Her bir yararlanıcı için kefalet limiti, KOBİ tanımını haiz  yararlanıcılarda azami 25 milyon TL, KOBİ tanımı dışında kalan yararlanıcılar için 200 milyon TL olmak üzere bakanlıkça belirlenecek. Kefalet verilen kredilerin vadelendirilmesi veya yapılandırılması durumunda belirlenen bu sürelerin aşılması halinde süreye en fazla 36 ay ilave edilebilecek. 

Son dakika haberleri, son dakika haber, son dakika gelişmeleri
Son dakika haberleri
,
Bursa´nın Mudanya ilçesinde çekicinin üzerine konmak istenen otomobil 2 metreden yere düştü. O anlar

Çekicinin Bursa´nın Mudanya ilçesinde çekicinin üzerine konmak istenen otomobil 2 metreden yere düştü. O anlar bir vatandaş tarafından saniye saniye kaydedildi. halatı koptu, düşen otomobil hasar gördü

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları

Kamu işçisine 1083 lira ilave ödeme

Ahtapot’un kolları Asya’yı hızla sarıyor!

En Çok Okunanlar