• $9,5143
  • €11,0931
  • 545.32
  • 1455.42
28 Ağustos 2021 Cumartesi 07:37 | Son Güncelleme:

Yapılandırma bir ay uzadı

Yapılandırma bir ay uzadı

Yapılandırmada başvuruya 1 ay uzatma. Vergi ve prim borçlarını yapılandırmak isteyenler için başvuru süresi 31 Ağustos itibarıyla bir ay uzatıldı.

Vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeler içeren 7326 Sayılı Kanun'dan yararlanmak için başvuru süresi bir ay uzatıldı. Başvuru süresi 31 Ağustos'ta bitiyordu.

30 EYLÜL SON GÜN

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile ilk taksit ödeme süresi de bir ay ötelendi. Vergi dairelerine, gümrük müdürlüklerine, Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK), belediyelere ve alacakları yapılandırılan çok sayıda idareye başvurular, 30 Eylül 2021 Perşembe gününe kadar yapılabilecek. Bu çerçevede yapılandırma yasasından yararlanmak isteyenlerin 30 Eylül 2021 Perşembe günü mesai saati bitimine kadar, ilgili vergi dairelerine başvuruda bulunmaları gerekiyor. Mükelleflerin ilk taksitlerini ise peşin ödemeyi tercih etmişlerse en geç 1 Kasım gününe kadar yapmaları gerekiyor. SGK'ye ilk taksit ödemeleri ise en geç 30 Kasım'a kadar yapılacak.

AFETZEDE BORCUNU MÜCBİR SEBEP BİTİNCE ÖDEYECEK

Düzce, Rize, Artvin, Osmaniye, Antalya, Mersin, Adana, Muğla, Kastamonu, Sinop ve Bartın'da bazı yerleşim yerlerinde oluşan mücbir sebebe istinaden, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanunlardaki taksit ödeme süreleri yeniden belirlendi. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre; birinci taksidin ödeme süresi mücbir halin sona erdiği tarihi izleyen ayda, sonraki taksitlerin ödeme süreleri de takip eden ikişer aylık dönemler halinde ödenecek.

<p>Verdiğiniz nefes aldığınız nefesle  karışmıyor. Akıllı maske telefonla kontrol ediliyor.</p><p>Ak

Akıllı maske nefes aldıracak

Güney Kore ilk yerli roketi 'Nuri'yi uzaya fırlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da bir kafede vatandaşlarla sohbet etti

Niğde'de 20 milyon yıllık fosil bulundu