• $9,5425
  • €11,1415
  • 551.377
  • 1522.04
28 Ağustos 2021 Cumartesi 10:44 | Son Güncelleme:

Vergi yapılandırma borcu 2021 zaman bitecek? Vergi yapılandırma süresi uzatıldı mı?

Vergi yapılandırma borcu 2021 zaman bitecek" Vergi yapılandırma süresi uzatıldı mı"

Vergi yapılandırma ve ödeme süresi ne zaman biteceğine dair detayları araştırmaya başladı. 30 Nisan 2021 ve öncesinde bulunan vergi borçları yapılandırma kapsamında ödeniyordu. Peki, Vergi yapılandırma ve ödeme süresi uzatıldı mı? Vergi yapılandırma borcu zaman bitecek?

Vergi yapılandırma ve ödeme süresi hakkından yoğun olarak araştırma yapılıyor. Son ödeme tarihi 30 Eylül 2021 olarak belirlenen ödemelere ilişkin son durum güncellemesi oldu. SGK prim borcu, matrah artırımı, GSS, işsizlik sigortası primleri, idari para cezaları yapılandırma kapsamında ödeniyordu. Peki, Vergi yapılandırma ve ödeme süresi uzatıldı mı? Vergi yapılandırma borcu zaman bitecek?

VERGİ YAPILANDIRMA VE ÖDEME SÜRESİ UZATILDI MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan karara göre 7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması'na ilişkin kanununda yer alan başvuru tarihi ve ilk ödeme tarihi 1 ay ertelendi.

7326 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması'na ilişkin kanunda süre uzatımı kararını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aldı.

30 Nisan 2021 ve öncesinde bulunan vergi, SGK prim borcu, matrah artırımı, GSS, işsizlik sigortası primleri, idari para cezaları yeniden yapılandırması için süre uzamış oldu.

VERGİ YAPILANDIRMA BORCU ZAMAN BİTECEK?

Vergi yapılandırmasına tarih uzatması geldi. Buna göre 31 Ağustos 2021 tarihinde bitecek olan başvuru ve ödemeye ilişkin karar 1 ay süreyle uzatıldı.

Borçların yapılandırılması sonrasında ilk taksit ödeme süresi 1 Kasım 2021'den 1 Aralık 2021'e uzatılmış oldu.

<p>Türkiye'nin dış ticarette attığı  başarılı adımları görmezden geldi. İhracatta cumhuriyet rekorla

İhracat rakamlarını çarpıtan Meral Akşener'e cevap Bakan Muş'tan geldi

Kahramanmaraş'ın cips tarhanası Avrupa ülkelerine ihraç ediliyor

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şuşa'da Cıdır Ovası'nda şehitler için dua etti

İnkaya kazıları Paleolitik dönem insanlarının göçlerine ışık tutacak