• $8,7274
  • €10,3974
  • 500.665
  • 1414.15
31 Mayıs 2021 Pazartesi 09:18 | Son Güncelleme:

Vergi borcu ödemesi ne zaman sona erecek? Vergi borcu ödeme ve sorgulama nasıl yapılıyor? İşte tüm detaylar...

Vergi borcu ödemesi ne zaman sona erecek" Vergi borcu ödeme ve sorgulama nasıl yapılıyor" İşte tüm detaylar...

Vergi borcu ödemeleri ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor. 17 Mayıs tarihinde bitmesi gereken ödemeler uzatılmıştı. Vergi ödemelerini geciktiren ya da ödemeyi unutan vatandaşlar, Vergi beyanname ödemesi ne zaman sona erecek? Vergi borcu ödemesi ne zaman sona erecek? Vergi borcu ödeme ve sorgulama nasıl yapılıyor? İşte tüm detaylar...

Vergi borcu ödemeleri 17 Mayıs tarihinde sona erecekti. Alınan kararla beraber ödemeler bir süre daha ertelendi. Gelir ve kurum geçici vergi beyanname ödemeleri, Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı sitesi üzerinden yapılıyor. Peki, Vergi borcu ödemesi ne zaman sona erecek? Vergi borcu ödeme ve sorgulama nasıl yapılıyor?

VERGİ BEYANNAME ÖDEMESİ NE ZAMAN SONA ERECEK?

Vergi beyanname ödemesi 31 Mayıs Pazartesi (bugün) sona erecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, bakanlığa iletilen talepler ve sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması nedeniyle 17 Mayıs gün sonuna kadar verilmesi gereken 2021 yılı birinci geçici vergi dönemine (ocak-şubat-mart) ait gelir ve kurum geçici vergi beyannamelerinin verilme ve ödeme sürelerinin uzatılması kararlaştırıldı.

VERGİ BORCU SORGULAMA EKRANI

Buna göre, söz konusu beyannamelerin verilmesi ile bu beyannameler üzerine tahakkuk eden vergilerin ödeme süreleri 31 Mayıs Pazartesi günü sonuna kadar uzatıldı.

VERGİ BEYANNAME ÖDEMESİ NASIL YAPILIYOR?

E-Devlet şifreniz ile e-Devlet sisteminden vergi borcu sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemine giriş yapabilmek için ana sayfada yer alan https://www.turkiye.gov.tr) linkini tıklamanız gereklidir.

Açılan giriş yollarından E-Devlet şifresi ile giriş yolunu seçtiğinizde giriş sayfasına T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gereklidir. Sisteme giriş yaptıktan sonra E-Hizmetler bölümüne giriş yapmanız ardından da Gelir İdaresi Başkanlığını bulmanız gereklidir. Gelir İdaresi Başkanlığının alt hizmetlerinden vergi borcu sorgulama seçeneğini seçerek sorgulama işlemini tamamlayabilirsiniz.

<p>Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu, yüzde 19 olan politika faizini d

Merkez Bankası'nın yüzde 19 olan politika faiz oranı değişmedi

İstanbul'da ''Yeditepe Huzur Uygulaması'' gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, GDAÜ toplantısında konuşma yaptı

Anzer Yaylası'nda arıcıların bal mesaisi başladı