• $7,4023
  • €9,0015
  • 445.436
  • 1569.35
07 Ocak 2021 Perşembe 15:44 | Son Güncelleme:

Uzman Erbaş alımı için bekleyiş sürüyor

Uzman Erbaş alımı için bekleyiş sürüyor

2021 yılı Jandarma Uzman Erbaş alımları için heyecanlı bekleyiş sürüyor.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından her yıl belirli dönem ve tarihlerde alımlar yapılıyor. Uzman Erbaş alımları MSB'nin resmi internet sitesi üzerinden açıklanıyor. 

JANDARMA UZMAN ERBAŞ 2021 ALIMLARI NE ZAMAN?

Uzman Erbaş alımı 2020 hakkında yapılan son açıklama Türk Silahlı Kuvvetleri'nden geldi. TSK'nın açıklaması ise şu şekilde:

"2016 yılından bu yana icra edilen temin faaliyetleri neticesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin uzman erbaş ihtiyacının karşılanmış olması nedeniyle, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına dış kaynaktan uzman erbaş alımı yapılmayacak, ancak sözleşmeli erbaş ve er alımına devam edilecektir. Bu süreçte uzman erbaş ihtiyacı oluşur ise ihtiyaç başarılı ve gerekli kriterleri sağlayan sözleşmeli erbaş ve erlerden karşılanacaktır."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konu hakkında yaptığı açıklamada, "Bu konuda süreç devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle tüm eğitimlerimizi erteledik. Polis Akademisi eğitimleri, bekçi eğitimleri, Jandarma Sahil Güvenlik Akademisi eğitimleri yapmak zorundayız. Onunla ilgili önümüzdeki günlerde bir karar daha vereceğiz Biraz daha sabırlı olmalarında fayda var diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.


<p>ABD'nin seçilmiş Başkanı Joe Biden, ABD'de geçtiğimiz yıl 3  Kasım'da gerçekleştirilen Başkanlık

'Trump, 6 Ocak olaylarında tuzağa düştü'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Gediz Deltası'nın Yoılkı atları böyle görüntülendi

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (20 Ocak 2021)