• $8,8689
  • €10,474
  • 499.049
  • 1384.68
9 Mart 2021 Salı 00:17 | Son Güncelleme:

Üniversite sanayi işbirliği! Kız öğrenciler stajla denize açılacak

Üniversite sanayi işbirliği! Kız öğrenciler stajla denize açılacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, imzalanan ‘Denizcilik Bölümü Kız Öğrencilerine Yönelik Fırsat Eşitliği İş Birliği Protokolü'yle kadınların konumunun iş ve toplum yaşamında güçlendirilmesine katkı verdiklerini söyledi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Denizcilik sektöründe kadınlarımızın daha fazla yer almasına imkan sağlamış olacağız" ifadelerini kullandı.

12 ŞİRKETTE KONTENJAN

Dünya Kadınlar Günü'nde, denizcilik eğitimi gören öğrencilerin deniz stajlarına ilişkin bir işbirliği protokolü imzalayarak örnek bir adım attıklarına işaret eden Karaismailoğlu, kadının gücünü denizlerde de göstereceklerini belirtti. Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, şunları kaydetti: "Lisans düzeyinde eğitim veren üniversitelerimizde eğitim gören kız öğrencilerimize mevzuat gereği zorunlu deniz stajlarını yapmaları hususunda üniversite-sanayi işbirliğinin güzel bir örneğini hayata geçirmiş oluyoruz. Protokol kapsamında toplamda 12 denizcilik şirketimizdeki stajyer kontenjan sayısı 306 olarak belirlenmiştir."

LOJİSTİK SÜPER GÜÇ OLDUK

Öğrencilere de seslenen Bakan Karaismailoğlu, bugün Türkiye'nin güçlü bir denizcilik ülkesi haline geldiğini vurguladı. Karaismailoğlu, "Bölgemizde ve dünyanın en önemli ticari koridorlarında lojistik bir süper güç haline geldik. Kıyılarımızı dünya ölçeğinde limanlarımızla, tersanelerimizle kuşattık. Gemi inşa sanayinde dünya ile rekabet eden bir konuma geldik" diye konuştu.

<p class='MsoNormal'>Gülenay Kalkan, geçen sezon FOX dizisi Yasak Elma'da Feride  karakteriyle izley

'Yasak Elma'dan neden ayrıldığını Akşam'a açıkladı

Biber kurutma mesaisi köyü adeta kırmızıya boyuyor

Sahili kaplayan su sümbülleri temizleniyor

Tescilli kayısı çekirdeğinden kurabiyeler damakları tatlandırıyor