• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
28 Nisan 2021 Çarşamba 11:39 | Son Güncelleme:

Ukrayna'dan Türk turizmine övgü: Türkiye'nin tecrübesini ülkemizde uygulamak istiyoruz

Ukrayna'dan Türk turizmine övgü: Türkiye'nin tecrübesini ülkemizde uygulamak istiyoruz
AA

Ukrayna Kültür ve Enformasyon Politikası Bakanı Oleksandr Tkachenko, Türk turizminden övgü dolu sözlerle bahsederek, "Türkiye'nin tecrübesini ülkemizde uygulamak istiyoruz" ifadesini kullandı.

Ukrayna Turist Hakları ve Turizm Güvenliği Alt Çalışma Grubu Toplantısı için Antalya'ya gelen Tkachenko, Türk turizminden övgü dolu sözlerle bahsetti.

AA'nın haberine göre beraberindeki heyetle Aspendos Antik Kenti'ni gezen Tkachenko, Antalya'da verimli toplantılar gerçekleştirdiklerini söyledi.

Türkiye ile Ukrayna arasında geçmişten bugüne çok özel bir ilişki bulunduğunu anlatan Tkachenko, turizmde de iki ülke arasında önemli iş birliği bulunduğunu, Ukrayna'nın Türkiye'ye en çok turist gönderen ülkeler arasında yer aldığını belirtti.

- "TÜRKİYE'NİN TECRÜBESİNİ ÜLKEMİZDE UYGULAMAK İSTİYORUZ"

Toplantıyla Türkiye'deki turizm alanında alınan tedbirleri yerinde görme imkanına kavuştuğuna değinen Tkachenko, "Güvenli Turizm Sertifika Programı, gerçekten çok ilginç bir girişim, bu konudaki Türkiye'nin tecrübesini değerlendirip, öğrenip, ülkemizde uygulamak istiyoruz." dedi.

Tkachenko, Türkiye'nin Kovid-19'a karşı yürüttüğü aşılama çalışmalarının da turizm açısından önemli olduğuna işaret etti.

Özellikle turizm sektörü çalışanlarının aşılanmasının örnek alınacak bir uygulama olduğunu vurgulayan Tkachenko şunları ifade etti:

"Turizm alanında çalışan personelin aşılanmasıyla ilgili biz de Ukrayna'da benzer bir işlem yapmak isteriz. Aşılama çalışmasıyla turistler gerçekten burada tatil yapılabilecek yerlerin olduğunu ve güvenli tatil yapabileceklerini anlayacak. Sektörde çalışan personelin aşılanması sayesinde kesinlikle Ukrayna'dan Türkiye'ye gelecek turist sayısı artacaktır."

Türkiye'den Ukrayna'ya gidecek turist sayısında da artış beklediklerine değinen Tkachenko, yürüttükleri tanıtım faaliyetleri sayesinde daha fazla Türk misafiri Ukrayna'da ağırlamayı planladıklarını kaydetti.

- UKRAYNA BASINI TÜRKİYE'YE GELECEK

Ukraynalı turistlerin Türkiye'ye gelmesi yönünde de çalışmalar yürütüldüğünü vurgulayan Tkachenko, "Kampanyanın en parlak örneği benim. Aynı zamanda mayısın ortasında Ukrayna basınından bir grup, buraya gelecek, buraları gezecek, güvenli turizmin ne anlama geldiğini, neler yapıldığını görecek ve Ukraynalılara anlatacak. Ukrayna medyasında Türkiye'deki tatille ilgili tanıtımlar yapılacak." diye konuştu.

Tkachenko, iki ülkenin tarihi, kültürü ve geçmişiyle birbirine yakın olduğunu, Ukraynalıların kültürel zenginlikleri görmek için de Türkiye'ye geldiğini söyledi.

  • türk turizmi
  • ukraynadan türkiyeye övgü
  • ukraynadan türk turizmine övgü
<p>Dr. Okan Güray Bülbül konuya ilişkin Duygu Gecü Yüzseven'e şöyle anlattı:</p><p>Çalışma ha

Çalışma hayatında aşı nasıl teşvik edilir?

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (08 Mayıs 2021)

En çok altın rezervine sahip ülkeler belli oldu! Türkiye kaçıncı sırada

İzmit Körfezi'nden 100 ton deniz salyası temizlendi