• $8,3221
  • €10,0176
  • 478.717
  • 1420
09 Mart 2021 Salı 23:16 | Son Güncelleme:

Türkiye'de en çok para kazandıran meslekler belli oldu! İşte o meslekler...

Türkiye'de en çok para kazandıran meslekler belli oldu! İşte o meslekler...

Türkiye'de yapılan bir araştırma sonucu en fazla parayı kazanan meslek grupları belli oldu. Kimisinin severek tercih ettiği bazılarının da yüksek gelir nedeniyle yaptığı işler içerisinden en fazla parayı kazanan meslek “noterlik” oldu. Noterliğin yanı sıra yazılım mühendisliği, eczacılık ve sigorta uzmanlığı da maaş ortalaması yüksek meslek grupları arasında yer aldı.

Yapılan yeni bir araştırma Türkiye'de şu sıralar en çok kazandıran mesleklerin hangileri olduğunu ortaya çıkardı. Birbirinden farklı meslek gruplarının yer aldığı bir araştırmaya göre Türkiye'de en yüksek maaş getiren meslek "noterlik" oldu. Noterliği takip eden diğer meslekler ise yazılım mühendisliği, eczacılık, sigorta uzmanlığı ve avukatlık oldu.

TÜRKİYE'DE EN ÇOK PARA KAZANDIRAN MESLEKLER

Yapılan araştırmalara göre Türkiye'nin en çok kazandıran mesleği "noterlik" oldu. Yarı özel yarı devlet olarak hizmet veren noterler, Türkiye'de adeta para basıyorlar. Birinci sınıf ve merkezi lokasyonlarda hizmet veren noterler, yıllık ortalama 300 bin TL gibi ciddi anlamda tatmin edecek seviyelerde para kazanıyorlar.

Dijitalleşen dünyanın doğal bir sonucu olarak önem kazanmaya başlayan yazılım sektörü de şu sıralar çok kazananlar arasında. Araştırmalara göre bir yazılım mühendisi, yıllık ortalama 250 bin TL kazanç sağlıyor. Bu mesleği 150 bin TL ile sigorta uzmanlığı, 150 bin TL ile eczacılık, 150 bin TL ile avukatlık, 150 bin TL ile pilotluk, 130 bin TL ile uzman doktorluk, 125 bin TL ile yönetim danışmanlığı, 100 bin TL ile petrol mühendisliği, 80 bin TL ile de mali müşavirlik takip ediyor.

<p>THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, 'Dünyanın en modern kargo terminalini açacağız. Aynı zaman

THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı: Dünyanın en modern kargo terminalini açacağız

Tokat'ta bulunan tilki yavruları koruma altına alındı

İstanbul Havalimanı'nda göçmen kaçakçılığı

Balıkesir'in büyülü güzelliği Kuş Cenneti Milli Parkı