• $ 6,7728
  • € 7,6752
  • 371.881
  • 109867
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat
12 Ocak 2019 Cumartesi 08:00 | Son Güncelleme:

'Türkiye üst sıraya çıkınca kendilerini pencereden atarlar'

Türkiye’nin tahminlerin üzerinde büyüyeceğini söyleyen Başkan Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi: Milli gelirde 13. olan Türkiye, bir üst sıraya çıktığında kendilerini pencereden aşağıya atarlar.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, kur, faiz, enflasyon üçgeninde Türkiye’ye kurulan tezgaha rağmen 2018 ekonomik büyüme rakamının yine tahminlerin üzerinde olacağını söyledi. Erdoğan, AK Parti iktidarından önceki 14 yılın enflasyon ortalamasının yüzde 70, partilerinin iktidarda olduğu 16 yılda ise bu oranın yüzde 9.5 olduğunu söyledi. 

BİR BASAMAK YÜKSELECEK

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Bay Kemal, sözcülerini iyi seç, seni aldatıyorlar. Mum yatsıya kadar yanar, unutma. Milli gelirde satın alma paritesine göre 13. olan Türkiye yıl sonunda bir üst sıraya çıktığında herhalde kendilerini pencereden aşağıya atarlar, o güçleri varsa” ifadesini kullandı. Erdoğan, 2017’de Türkiye’nin yüzde 3-3.5 büyüyeceğinin söylendiğine değinerek halbuki 7.4 büyümenin yaşandığını vurguladı. 

 BÜYÜME HEDEFİ AŞACAK

2018 büyümesinin yine tahminlerin üzerinde olacağını ifade eden Erdoğan, "İlk üç çeyrekte yüzde 4.5’lik bir büyümeyi yakaladık. 2019 için de ilkelerini dengeleme, disiplin ve değişim diye ifade ettiğimiz yeni ekonomi programımızda gerçekçi büyüme hedefleri koyduk. Açıkçası şahsen bu hedeflerin çok üzerine çıkacağımıza inanıyorum” dedi. Erdoğan, Türkiye’yi batmış, bitmiş, yerle yeksan olmuş bir ülke gibi göstermenin gayretiyle yanıp tutuşanlara Allah’ın izniyle bir kez daha derslerini vereceklerini dile getirdi. İhracatta ve turizmde rekorlar kırılan bir yılı geride bıraktıklarını belirten Erdoğan, sosyal güvenlik açığının, öngörülenin yarısının bile altında kapatıldığına dikkati çekti. 

O gazetenin yaptığı işin adı tetikçilik!

Erdoğan, Türkiye'nin geçtiğimiz aylarda yurt dışı kökenli ciddi bir kur ve faiz saldırısına maruz kaldığını belirterek, "Ülkesini sevenlerin yapması gereken, ekonomilerine dört elle sarılmaktır. Eskiden beri belli muhalefet partisinin borazanlığını yapan bir gazete, Türkiye ekonomisini hedef alan yalan yanlış birçok şeyle bu saldırılarını sürdürüyor. Yaptığı işin adı tetikçiliktir" dedi.

Serdivan Belediyesinin maske başarısı! Serkan Fıçıcı anlattı

Serdivan Belediyesinin maske başarısı! Serkan Fıçıcı anlattı

Pandeminin ardından 'Tükendim' diyorsanız...

Pandeminin ardından ''Tükendim'' diyorsanız...

İstanbul'da iki yeni Millet Bahçesi hizmete açılıyor

İstanbul'da iki yeni Millet Bahçesi hizmete açılıyor

ABD'de Covid-19 ve katil eşek arılarının ardından yeni tehlike! Z

ABD'de Covid-19 ve katil eşek arılarının ardından yeni tehlike! Zehirli kurbağalar