• $8,6743
  • €10,1804
  • 492.252
  • 1391.91
5 Haziran 2021 Cumartesi 10:23 | Son Güncelleme:

Türkiye toplamda ne kadar doğalgaz buldu? Türkiye'nin bulduğu doğalgaz kaç TL ediyor?

Türkiye toplamda ne kadar doğalgaz buldu" Türkiye'nin bulduğu doğalgaz kaç TL ediyor"

Türkiye'de bulunan toplam doğalgaz miktarı gündemde yoğun olarak araştırılıyor. Merakla beklenen müjde, dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Geçtiğimiz ağustos ve ekim aylarında Fatih Sondaj Gemisi tarafından yeni rezervler bulunmuştu. Peki, Türkiye toplamda ne kadar doğalgaz buldu? Türkiye'nin bulduğu doğalgaz kaç TL?

Türkiye'de bulunan doğalgaz rezervleri merak konusu oldu. Dün Cumhurbaşkanı Erdoğan, müjdeli haberi açıkladı. Geçen yıl ağustos ve ekim aylarında doğalgaz keşfi kamuoyuyla paylaşılmıştı. Çalışmalar, Fatih Sondaj Gemisi tarafından yapılmıştı. Türkiye toplamda ne kadar doğalgaz buldu? Türkiye'nin bulduğu doğalgaz kaç TL?

TÜRKİYE TOPLAMDA NE KADAR DOĞALGAZ BULDU?

Fatih Sondaj Gemisi tarafından yapılan çalışmalar sonucunda 85 milyar metreküp keşfedildiğini açıkladı. Ağustos ayında açıklanan rakamla beraber toplamda 405 milyar metreküp doğalgaz bulunmuş oldu.

Türkiye, tarihinin doğalgaz keşfinin en büyüğünü Karadeniz'de gerçekleştirdi. 21 Ağustos tarihinde Başkan Erdoğan, 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi keşfedildiğini açıklamıştı.

TÜRKİYE'NİN BULDUĞU DOĞALGAZ KAÇ TL?

Ülkemizde bulunan petrolün değeri vatandaşlar yoğun olarak merak ettiği konulardan oluyor. Kur oranlarını baz alarak hesapladığında 6 bin 800 varil petrolün günümüzdeki fiyatı 463,692 dolara karşılık gelmekte. 463 bin 692 doların şu anki kurdan TL karşılığı ise yaklaşık şekilde 4 milyon TL'ye denk gelmektedir.

61 bin varil petrolün şu anki fiyatı ise 4 milyon 159 bin 590 dolara denk gelmekte. Söz konusu miktarın TL karşılığı 35 milyon TL'den daha fazla ediyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Filyos Limanı Açılışı ve Doğal gaz İşleme Tesisleri Temel Atma Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, "Fatih Sondaj gemimiz geçtiğimiz yıl toplamda 405 milyar metreküplük doğalgaz rezervi keşfetmişti. Fatih Sondaj gemimiz yine Sakarya Gaz Sahası'ndaki Amasra 1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğalgaz keşfi daha yaptı. Böylece Karadeniz'deki toplam gaz keşfimiz 540 milyar metreküpe ulaştı" diye konuştu.

Amasra-1 kuyusu nerede? Amasra-1 kuyusu derinliği kaç metredir?

Karadeniz'de doğalgaz mı bulundu? Yeni doğalgaz nerede ve ne zaman kullanılmaya başlanacak?

  • Türkiye ne kadar doğalgaz buldu
  • Türkiye doğalgaz miktarı
  • Türkiye toplamda ne kadar doğalgaz buldu
  • doğalgaz bulundu
  • ne kadar doğalgaz bulundu
  • türkiye doğalgaz rezervi
<p>A Milli Futbol Takımı'nda Stefan  Kuntz dönemi başladı. TFF Alman teknik adamla anlaşmaya varıldı

A Milli Futbol Takımı'nda Kuntz dönemi

Düzce'de üretilen elektrikli motosiklet ve bisikletler dünya yollarında

Sivas'ta, Hititler dönemine ait ''apartmanlar'' keşfedilmeyi bekliyor

1915 Çanakkale Köprüsü'nün tabliye montajları tamamlanma aşamasına geldi