• $8,2996
  • €9,7324
  • 501.288
  • 1126.99
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
24 Temmuz 2020 Cuma 17:22 | Son Güncelleme:

Türkiye Rusya uçuşları için tarih verildi! Uçuşlar ne zaman başlayacak?

Türkiye Rusya uçuşları için tarih verildi! Uçuşlar ne zaman başlayacak"

Yeni tip koronavirüs salgını sonrası Türkiye Rusya uçuşları geçici süreliğine askıya alınmıştı. Rus yetkililerinden alınan bilgiye göre Türkiye Rusya uçuşlarının başlayacağını bildirdi. Video konferans yöntemiyle gerçekleştirilen toplantıda Türkiye Rusya uçuşları hakkında karara varıldı.

Rus ve Türk hükümet yetkilileri, Türkiye Rusya uçuşlarının ne zaman başlayacağı hakkında toplantı gerçekleştirdi. Video konferans yöntemiyle yapılan toplantıda kovis-19 salgınından dolayı durdurulan Türkiye Rusya uçuşları hakkında karara varıldı. Yapılan görüşme sonunda Türkiye ve Rusya arasında gerçekleşecek olan uçuşlar; İstanbul, Ankara, Antalya, Dalaman ve Bodrum’a yapılacak.

TÜRKİYE RUSYA UÇUŞLARI NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Türkiye ve Rusya arasından karşılıklı uçuşlar 1 Ağustos itibariyle başlayacak. Rus devlet kanalı Rossiya 24’e açıklamalarda bulunan Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova, uçuşların başlayacağı ülkeler arasında Türkiye’nin de bulunduğuna işaret ederek, “Türkiye ile de karşılıklı uçuşlar 1 Ağustos’ta başlayacak. Rusya’dan uçuşlar 1 Ağustos itibarıyla İstanbul ve Ankara’ya, 10 Ağustos itibarıyla Antalya, Dalaman ve Bodrum’a yapılmaya başlayacak.” şeklinde konuştu.

2019 YILINDA TÜRKİYE'YE 7 MİLYON RUS TURİST GELDİ

Uçuşların Birleşik Krallık ve Tanzanya ile de başlayacağını anlatan Golikova, “Bugün sadece üç ülkeden bahsedebiliyoruz. Neden bu ülkeler? Çünkü uçuşların başlamasıyla Rusya’da yeni COVID-19 vakalarına neden olmaması için çok dikkatliyiz” dedi.

Rusya’dan ilk uluslararası uçuşların Moskova, St. Petersburg ve Rostov’dan başlaması bekleniyor.

Türkiye, geçen yıl ağırladığı yaklaşık 7 milyon Rus turistle, Rus vatandaşlarının en çok ziyaret ettiği ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

<p>Editör:</p><p><a href='mailto:ayse.tunali@turkmedya.com.tr'>ayse.tunali@turkmedya.com.tr</

28 Ekim 2020 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Cumhuriyet'in 97. yılına özel Milli Mücadele Sergisi yarın açılacak

İşgalci Ermenistan yine sivilleri hedef alarak Berde şehir merkezini vurdu