• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
03 Mayıs 2021 Pazartesi 21:33 | Son Güncelleme:

Türkiye ekonomisi salgına direnç gösterdi

Türkiye ekonomisi salgına direnç gösterdi

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Başkanı Odile Renaud-Basso, Türkiye ekonomisine övgü...

Renaud-Basso, "Bizim için en cesaret verici olan şey, Türkiye'de özel sektörün son derece dinamik olması. Türkiye'nin çok geniş ve güçlü bir tüketici temeline sahip olması ve hızlıca yeniden büyüme kapasitesi, ekonomisinin direnç unsurları arasında yer alıyor" diye konuştu. Renaud-Basso, internet üzerinden otoriteler ve şirket yöneticileriyle görüşerek Türkiye'ye sanal ziyaret gerçekleştireceğini söyledi.

13 MİLYAR EURO YATIRIM

Türkiye'nin EBRD'nin yatırım portföyünde en yüksek paya sahip ülke olduğunu vurgulayan Renaud-Basso, "Türkiye, en büyük faaliyetimizin olduğu ülke konumunda. 2020 yılında Türkiye'ye toplam 1.7 milyar euroluk yatırım gerçekleştirdik. Türkiye'de faaliyete başladığımız günden bu yana toplam 13 milyar euroluk yatırım yaptık. Bu çok büyük bir yatırım" değerlendirmesinde bulundu. Türkiye ekonomisinin dinamik ve direncinin altını çizen Odile Renaud-Basso, Türk ekonomisinin Kovid-19 salgınına direnç gösterebilen bir ekonomi olduğunu ifade etti. Türkiye'de parasal politikada istikrarın sağlanması yönündeki işaretleri memnuniyetle karşıladıklarını ifade eden Renaud-Basso, özel sektör yatırımlarının desteklenmesi için istikrarın son derece önemli olduğuna da dikkat çekti.

İSTANBUL, 'YEŞİL ŞEHİRLER' LİSTESİNDE

Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediyesi de, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'nın (EBRD) yeşil şehirler sürdürülebilirlik programına katıldı. Renaud-Basso, anlaşmayı imzaladı.

<p>Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen 8 PKK'lı terörist, Hava Kuvvetleri tarafından etki

MSB: 8 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Filistinli gençler, İsrail'in saldırılarını balonlarla protesto etti

Hobi diye başladı! Şimdi tanesini 2 bin liradan satıyor

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır