• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
4 Haziran 2021 Cuma 21:17 | Son Güncelleme:

Türkali 2 kuyusu hangi ile yakın? Türkali 2 kuyusu nerede?

Türkali 2 kuyusu hangi ile yakın" Türkali 2 kuyusu nerede"

Türkiye, 3 sondaj gemisi ve 2 sismik araştırma gemisiyle petrol ve doğalgaz arama çalışmalarına devam ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün yeni bir müjde açıklaması bekleniyor. Türkiye'nin derin denizlerdeki ikinci tespit kuyusu Türkali-2'de Fatih sondaj gemisinin çalışmalarında 3 bin 50 metre derinliğe ulaşıldı. Peki, Türkali 2 kuyusu nerede? Türkali 2 kuyusu hangi ile yakın? İşte tüm merak edilenler...

Karadeniz'de 405 milyar metreküplük gaz keşfinin ardından Sakarya Gaz Sahası'nda rezerv tespiti ve yeni gaz keşfi çalışmaları sonuç veriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bugün bölgede yeni bir gaz keşfi müjdesi vermesi bekleniyor. Türkali 2 kuyusu nerede? Türkali 2 kuyusu hangi ile yakın? gibi soruların yanıtları yoğun bir şekilde araştırılmaya başlandı. İşte tüm detaylar...

TÜRKALİ 2 KUYUSU NEREDE?

Fatih sondaj gemisinin geçen yıl Zonguldak Filyos açıklarında Türkiye'nin Karadeniz münhasır ekonomik bölgesinde Sakarya Gaz Sahası Tuna-1 kuyusundaki gaz keşfi, yılın dünyada derin denizlerdeki en büyük, tüm gaz keşifleri arasında ise ikinci en büyük keşfi olarak kayıtlara geçti.

Uluslararası Enerji Ajansı, keşfin potansiyel ekonomik büyüklüğünün 80 milyar doların üzerinde olduğunu hesapladı.

Keşif kuyusu olan Tuna-1'in ardından, Fatih sondaj gemisi Türkiye'nin ilk derin deniz tespit kuyusu olma özelliği taşıyan Türkali-1'de 3 bin 920 metre sondaj derinliğine ulaşarak buradaki çalışmaları 77 günde bitirdi.

İkinci derin deniz tespit kuyusu olan Türkali-2'de ise yine 3 bin 950 metre sondaj derinliğine ulaşılmasının ardından rezerv tespit çalışmaları 53 günde tamamlandı. Tespit kuyuları, sahanın özellikleri, sınırları ve rezervin boyutlarının net olarak öğrenilebilmesi için önem arz ediyor. Türkali-2 kuyusu Zonguldak açıklarında yer alıyor.

Kanuni Sondaj Gemisi nerede? Kanuni Sondaj Gemisi kaç metre, özellikleri nelerdir?

  • Türkali 2 nerede
  • Türkali 2 hangi ilde
  • Türkali 2 nereye yakın
  • Türkali 2 kuyusu nerede
  • Türkali 2 kuyusu hangi bölgede
<p>Isparta Şehir Hastanesi'nde görevli Dr. Baki Ünlü, hasta yakını O.M. tarafından darbedildi. Dokto

Acil servis doktoruna yumruklu saldırı

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, geleneksel sporlar tesisinin açılışını yaptı

Galatasaray Kulübünde yeni kurulan kadın futbol takımı tanıtıldı

Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi