• $9,3078
  • €10,8634
  • 532.227
  • 1433.31
6 Ekim 2021 Çarşamba 08:03 | Son Güncelleme:

Türk yazılım şirketine Kanada'dan yatırım

Türk yazılım şirketine Kanada'dan yatırım
- ŞENAY BÜYÜKKÖŞDERE

Türk yazılım şirketi Etiya, Kanadalı Quebecor Media Inc.'den önemli bir yatırım aldı.

Türk yazılım şirketi Etiya, Kanadalı telekom, medya, spor ve eğlence devi Quebecor Media Inc.'den önemli bir yatırım aldı. Şirket bu yatırımla 'yazılım sektörünün küresel oyuncusu' olma hedefine bir adım daha yaklaşmayı hedefliyor.

GLOBAL MARKA HEDEFİ

Özellikle son yıllarda, Türkiye'nin yazdığı bütün başarı hikayelerinin 'teknoloji' ekseninde geliştiğine dikkat çeken Etiya Kurucu Ortağı ve CEO'su Aslan Doğan, şunları söyledi: "Teknoloji, uluslararası arenaya en hızlı marka çıkarabileceğimiz, en hızlı katma değer üretebileceğimiz yegâne alan. Önümüzdeki döneme ilişkin ciddi hedeflerimiz var. Bu yeni yatırım, global bir marka olma yolculuğumuzu hızlandırırken, uluslararası rekabette güç ve yeni bakış açıları kazanmamızı sağlayacak." Quebecor Media Inc. Yönetim Kurulu Başkanı Pierre Karl Péladeau ise, "Başarısını uzun süredir takip ettiğimiz Etiya'ya yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz" ifadelerini kullandı.

GELİRLERİNİN YÜZDE 50'Sİ İHRACATTAN

Aslan Doğan, şöyle konuştu: "Gelirlerimizin yüzde 50'den çoğunu yazılım ihracatından elde eden, müşterilerine 'kabul edilmiş standartların ötesinde hizmet' sunan bir şirket olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yatırımın sadece Etiya için değil, Türk yazılım sektörü açısından da anlamı büyük."

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>İnsanlar her yıl 4,5 trilyon sigara  izmaritini doğaya atıyor. B

Trilyonlarca sigara izmariti nereye gidiyor?

Türkiye'de Ekim ayında satılan en ucuz sıfır otomobiller

Van'da kar ve sis nedeniyle araçlar yolda mahsur kaldı

Milli boksörler büyük taşlarla güç depoluyor