• $8,3465
  • €9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
30 Haziran 2020 Salı 08:20 | Son Güncelleme:

TÜBİTAK personel alımı ne zaman yapılacak? TÜBİTAK personel alımı şartları neler?

TÜBİTAK personel alımı ne zaman yapılacak" TÜBİTAK personel alımı şartları neler"

Resmi Gazete'de yayımlanan ilanda TÜBİTAK personel alımı yapacağını duyurdu. Alımların TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığına yapılacağı belirtildi. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar TÜBİTAK 15 personel alımı ne zaman? TÜBİTAK 15 personel alımı şartları nelerdir? sorularına yanıt arıyor. Personeller, uzman ve uzman yardımcılığı alanlarında Ankara'da görev yapacak.

TÜBİTAK 15 personel alımı Resmi Gazete'de yayımlandı. Üniversitelerin çeşitli bölümlerinde uzman ve uzman yardımcılığı pozisyonlarından Ankara'da görev alacak. En fazla 2 pozisyona başvurabilen adaylar TÜBİTAK 15 personel alımı ne zaman? TÜBİTAK 15 personel alımı şartları nelerdir? sorusu yakından takip ediyor. Başvurular TÜBİTAK başvuru sistemi üzerinden yapılacak. Haberimizin içinden TÜBİTAK personel alımı hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

TÜBİTAK 15 PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Resmi Gazete'de yayımlanan 29 Haziran 2020 tarihli ilanda TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanlığına 15 uzman ve uzman yardımcısı alacağını belirtildi. 20 Temmuz 2020 saat 17:00'a kadar başvuru alımı yapılacak. Başvurular TÜBİTAK başvuru sistemi üzerinden yapılacak.

TÜBİTAK PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

MEMUR ALIM İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

TÜBİTAK 15 PERSONEL ALIMI ŞARTLARI NELERDİR?

TÜBİTAK, adaylarda aranacak kriterleri yayımladı. İşte gerekli şartlar;

a) Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak.

b) Erkek adaylar için, askerlik ile herhangi bir ilişiği bulunmamak.

c) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak.

d) Taksirli suçlar, kısa süreli hapis cezasına seçenek yaptırımlara çevrilmiş suçlar ile aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere; altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, nitelikli hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, göreve ilişkin sırrı açıklama, Devlet sırlarına karşı suçlardan dolayı hükümlü bulunmamak. 667 sayılı KHK kapsamında terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu'nca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak.

e) Aşağıdaki şartı sağlıyor olmak.

i. Bilimsel Programlar Uzman Yardımcısı / Bilimsel Programlar Uzmanı pozisyonları için;

Ağırlıklı Mezuniyet Ortalaması + (Tecrübe Yılı / 15) + (10.000/Üniversiteye Yerleştirme Sınavı Sıralaması) >= 3,20

ii. Uzman Yardımcısı / Uzman pozisyonları için;

Ağırlıklı Mezuniyet Ortalaması + (Tecrübe Yılı / 15) + (10.000/Üniversiteye Yerleştirme Sınavı Sıralaması) >= 3,00

Alanında yüksek lisans yapmış adaylar için Ağırlıklı Mezuniyet Ortalaması, Lisans Mezuniyet Ortalamasının %80'i ile Yüksek Lisans Mezuniyet Ortalamasının %20'sinin toplamıdır (Üniversite not sistemleri 100'lük sistemde olan adayların not ortalamalarının 4'lük sisteme çevrilmesinde Yükseköğretim Kurulunun 4'lük Sistemdeki Notların 100'lük Sistemdeki Karşılıkları Tablosu kullanılacaktır).

Tecrübe yılı başvurulan pozisyonda belirtilen alanlarda tam süreli çalışılan süreyi ifade etmektedir.

f) Lisans öğrenimini, süresi içinde ya da normal öğrenim süresinden en fazla bir öğretim yılı gecikmeli bitirmiş olmak (herhangi bir nedenle kayıt dondurulmuş olup da belgelenmesi halinde kayıt dondurulan süre hesaba katılmayacaktır).

g) Alanında doktora mezunu olanlardan, 'Adaylarda Aranacak Genel Koşullar' bölümünün (e) ve (f) maddesi koşul olarak aranmayacak olup, bu adayların sıralaması için kullanılacak aday puanı; doktora mezuniyet not ortalamasının %50'si, yüksek lisans not ortalamasının %10'u ve lisans not ortalamasının %40'ının toplamıdır (Bütünleşik doktora programından mezun olan adaylar ile yüksek lisansını yurtdışında yapan adaylar için lisans not ortalamasının %50'si ile doktora not ortalamasının %50'sinin toplamı dikkate alınacaktır).

h) İngilizce yeterliliğini aşağıdaki sınavların birinden alınan puanla kanıtlamış olmak (Tabloda belirtilen sınavlardan alınan puanlarda herhangi bir geçerlilik süresi aranmaz).

Editör: Eda Cabul <a href='#0' class=''>eda.cabul@turkmedya.com.tr</a>

ABD'de seçimleri Trump mı kazanacak, Biden mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bakan Karaismailoğlu, Kahramanmaraş-Göksun kara yolunda yapılan çalışmaları inceledi

Boğa dolunayı olumsuz etkileyebilir! 31 Ekim günlük burç yorumları