• $8,3465
  • €9,6728
  • 504.287
  • 1112.37
Haber hattı
0530 708 54 54
Haber hattı
0530 708 54 54
09 Temmuz 2020 Perşembe 10:48 | Son Güncelleme:

Iğdır TOKİ kura sonuçları tam liste 2020!

Iğdır TOKİ kura sonuçları tam liste 2020!

TOKİ Iğdır kura sonuçları için bugün noter huzurunda çekiliş yapılacak. 100 bin yeni toplu konutu projesi kapsamından çekilecek olan TOKİ Iğdır kura sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Kura sonuçları internet üzerinden canlı yayın olarak izlenecek.

TOKİ Iğdır kura sonuçlarının ne zaman açıklanacağı yoğun ilgi görmeye başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde gerçekleşen kuralarda birçok vatandaş ev sahibi olmanın sevincini yaşadı. 100 bin yeni toplu konut çekimleri her gün noter eşliğinde yapılıyor. 

TOKİ KİMLER KONUT ALABİLİYOR?

TOKİ'nin sıkça sorulanlar sayfasında TOKİ konutlarının kimler tarafından faydalanabildiği şu şekilde açıklanmıştır;

TOKİ’den konut edinmenin ön koşulu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. İdaremizin önceliği, “mevcut piyasa koşullarında konut sahibi olma imkanı bulunmayan” yoksul, alt, dar ve orta gelir gruplarına yönelik konut üretmektir. TOKİ’nin ürettiği konutlar vatandaşlara maliyet fiyatına, kira öder gibi küçük taksitlerle ve uzun vadeli olarak satılmaktadır. Bu nedenle, konutlara başvuru ve ödeme koşulları gelir düzeylerine göre farklılıklar içermektedir. TOKİ ayrıca, kaynak yaratmak amacıyla özel sektörle işbirliği ile yüksek gelir düzeyine yönelik prestij projeleri de sürdürmektedir. Bu projelerin amacı, kamu yararını gözeterek mümkün olan azami geliri elde etmektir.

<p>Editör-Kurgu: Ezgi Aşık /<a href='mailto:ezgi.asik@turkmedya.com.tr'>ezgi.asik@turkmedya.com.tr</

Ege'deki deprem Büyük Marmara'yı tetikler mi?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Depremin ardından Seferihisar'da sokakları deniz suyu bastı

Mesut Yılmaz hayatını kaybetti! İşte Mesut Yılmaz'ı siyaset hayatından önemli anlar